رئیس پلیس فتا استان ایلام در خصوص کلاهبرداری‌های اینترنتی به خانواده‌ها با توجه به نزدیک شدن به فصل تابستان و ایام اوقات و فراغت دانش آموزان هشدار داد.
کد خبر: ۱۲۰۸۷۹۱
‌کلاهبرداری، به نام اوقات فراغت

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، سرهنگ «علی جمالی» اظهار کرد: با بررسی‌های انجام شده از پرونده‌های واصله در این پلیس مشاهده شد که طی چند روز گذشته چندین پرونده با موضوع کلاهبرداری اینترنتی از طریق درج آگهی‌های جعلی در فضای مجازی اتفاق افتاده است.

وی افزود: در بررسی‌های تکمیلی و دقیق‌تر از شاکیان مشخص شد، والدین در خریدهای اینترنتی برای خرید وسایل فراغت و سرگرمی فرزندان خود اقدام کرده‌اند که بعد از واریز مبالغی خبری از کالای تحویلی نبوده و منتشر دهنده آگهی دیگر پاسخگوی آن‌ها نیست.

رئیس پلیس فتا استان ایلام ادامه داد: با توجه به ایام پایانی سال تحصیلی و شروع فصل تابستان و تمایل خانواده برای پر کردن اوقات و فراغت فرزندان خود کلاهبرداران را بر این داشته با طراحی آگهی‌های جعلی و با ساختن صفحات متفاوت در شبکه‌های اجتماعی با موضوع فروش وسایل و تجهیزات اوقات فراغت فرزندان اقدام به تبلیغات گسترده و کلاهبرداری از شهروندان کنند.

جمالی در ادامه به خانواده‌هایی که قصد خریدهای اینترنتی را دارند، توصیه کرد در هنگام خرید توجه داشته باشند که در صورت مشاهده هرگونه آگهی‌های تبلیغاتی فروش اجناس و وسایل، حتماً اقدامات لازم در مورد اصالت صفحه را انجام داده و در نهایت پس از اطمینان از صحت مورد مذکور اقدام به انجام معامله کنند.

وی در پایان با هشدار به کلاهبرداران فضای مجازی گفت: شهروندان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی با ما در میان بگذارند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها