jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۰۲۹۸۶ ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست بر ضرورت لایروبی رودخانه‌های کشور برای پیشگیری از سیل‌های آینده تاکید کرد.

به گزارش جام‌جم، عیسی کلانتری با اشاره به این‌که در ۲۰ سال گذشته به اندازه اسفند و فروردین اخیر هوای پاک نداشتیم، گفت: بی‌شک این هوای پاک را مدیون سوخت با کیفیت و معاینات فنی منظم هستیم.
رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست در خصوص احیای دریاچه ارومیه گفت: علت اصلی خشک شدن دریاچه ارومیه برداشت بی‌رویه آب برای مصرف کشاورزی بود.
کلانتری درخصوص کاهش آب مصرفی کشاورزان و تاثیرات احتمالی بر آنها گفت: اوایل، بسیاری بر این باور بودند که کاهش آب باعث بیکار شدن کشاورزان خواهد شد، اما دیدیم که این‌کار باعث شد ۲۰ درصد افزایش محصول داشته باشند. زمانی که آب زیاد و رایگان دراختیار کشاورزان قرار می‌گرفت زمین به شکل باتلاق درمی‌آمد و به همین سبب به محصول و تولیدات آنها لطمه وارد می‌شد، بنابراین نباید سیاست‌های توسعه‌ای یکطرفه باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر