jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۰۲۹۸۱   ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: اگر مشق شب حذف شود، نیاز به ارائه جایگزین‌های مناسب برای تثبیت یادگیری دارد.

به گزارش ایسنا، علی ذوعلم با اشاره به این‌که تثبیت یادگیری و تعمیق آن در روان‌شناسی بسیار مهم است، افزود: سال‌هاست که مشق و تکلیف منزل به دانش‌آموزان داده می‌شود و نباید آن را بد مطلق تلقی و تصور کرد که هرگونه تکلیف و واگذاری وظیفه به عهده دانش آموزان برای تمرین و تکرار بیشتر در آموزش و پرورش نفی می‌شود.
وی با بیان این‌که امتحان و آزمون، بخشی از یادگیری است و باید یک فعالیت آموزشی برای تثبیت و تعمیق آموزش دانش‌آموزان تلقی شود، عنوان کرد: اکنون همه آزمون‌های ما این‌گونه نیست و اصلاح و ارتقای آن به تلاش زیادی نیاز دارد. اما اساساً آزمون‌هایی که در فرآیند یادگیری نقش مثبتی ایفا نمی‌کنند باید اصلاح شوند.
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی افزود: خوشبختانه دیدگاه‌های مطرح‌شده اخیر در آموزش و پرورش مبتنی بر پژوهش است و همدلی جامعه با تصمیمات اتخاذ شده نشان می‌دهد مسیر را به‌درستی طی کرده‌ایم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عباس‌ آقا باشیم

عباس‌ آقا باشیم

سال‌ها پیش توی یک مدرسه تئاتر به کار مشغول بودم. ساختمانی با موقعیت اداری را دوستی اجاره کرده‌بود که چند کلاس داشت و یک پلاتوی نسبتا بزرگ برای تمرین‌ها و کلاس‌های عملی.

پایبندی در برابر پایبندی

پایبندی در برابر پایبندی

تکلیف ما در برابر جلسه شورای حکام صرف‌ نظر از هر نتیجه‌ای که داشته باشد، مشخص است. ما در مجلس شورای اسلامی قانونی تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران تصویب کردیم.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر