jamejamonline
اقتصادی صنعت و انرژی کد خبر: ۱۲۰۲۸۹۲ ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۱۷:۴۶

معاون وزارت خارجه آمریکا در منابع انرژی مدعی است، اکنون زمان درست برای صفر کردن صادرات نفت ایران است، زیرا بازار به خوبی آماده و شرایط قیمت نفت تحت کنترل است.

بازار برای صفر شدن صادرات نفت ایران آماده است

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و مشاور ارشد سیاست‌گذاری وزارت خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت: «تقریبا یک میلیون بشکه نفت ایران در روز باقی مانده است (که از دست می رود) و حجم زیادی برای عرضه در بازار وجود دارد که از شدت این تغییر بکاهد و قیمت ها را با ثبات نگه دارد.»

هوک چند روز پس از اینکه آمریکا به مشتریان نفتی ایران هشدار داد تا خرید نفت از این کشور را متوقف کنند، این اظهارات را بیان کرد.

علی رغم ادعای عرضه زیاد، تشدید تحریم ها قیمت های جهانی نفت برنت و نفت خام آمریکا را به بالاترین سطح در سال جاری میلادی رساند. شاخص خاورمیانه دبی نیز به بالاترین سطح بیش از 5 سال گذشته رسید.

فرانک فانون، معاون وزارت خارجه آمریکا در منابع انرژی گفت: «هنوز، شرایط قیمت نفت تحت کنترل است؛ اکنون، زمان درست برای صفر کردن صادرات نفت ایران است... وی افزود، زیرا بازار به خوبی تامین است.»

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با اطمینان اعلام کرده است که عربستان و امارات کمبود بازار نفت را جبران خواهند کرد.

تولید نفت خام در آمریکا نیز افزایش یافته و به 12.2 میلیون بشکه در روز در سال جاری می‌رسد.

هوک مدعی شد: مطمئن است که چین توانایی یافتن جایگزین هایی برای نفت ایران را دارد.

وی ادامه داد: هنوز واشنگتن اعلام نکرده که آیا چین می تواند به صادرات نفت تولیدی از منابع خود در ایران ادامه دهد یا نه.

کشور دیگری که به شدت به واردات نفت از ایران وابسته است، کره جنوبی ست که تاسیسات پتروشیمی آن از میعانات گازی ایران، نوعی نفت بسیار سبک استفاده می‌کنند.

فانون گفت: دولت آمریکا به دقت در حال همکاری با کره جنوبی است تا از تامین کافی نفت برای تاسیسات پتروشیمی آن مطمئن شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

تضییع اموال مردم در بازار سرمایه از جهات مختلفی نیازمند کاربست قواعد حقوقی است. استمرار این وضعیت هم موجب تضییع حقوق عامه است و هم مشکلاتی با ابعاد اجتماعی ـ امنیتی به دنبال خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر