jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۰۲۰۸۰ ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۱۶:۲۰

فرمانده پلیس راه آهن خبر داد؛

دستگیری عامل آتش‌ سوزی واگن‌های قطار

فرمانده پلیس راه آهن کشور از شناسایی و دستگیری عامل آتش‌سوزی سه واگن مسافری توسط مأموران پلیس خبر داد.

دستگیری عامل آتش‌ سوزی واگن‌های قطار

به گزارش جام جم آنلاین از سایت پلیس، سرهنگ حشمت اله ملکی با اشاره به دستگیری عامل آتش سوزی واگن‌ های مسافری راه آهن اظهار داشت: با اطلاع از آتش‌سوزی در ایستگاه راه آهن تهران عوامل پلیس راه آهن با اطلاع رسانی به آتش نشانی در محل فوق حضور یافته و با اقدامات عوامل آتش نشانی، آتش سوزی سه واگن مسافری مهار شد.

وی افزود: با بررسی‌های فنی مشخص شد یک نفر ناشناس در زمان شروع آتش سوزی از بالای دیوار ایستگاه متواری شده بنابراین شناسایی وی در دستور کار پلیس راه آهن قرار گرفت.

فرمانده پلیس راه آهن کشور گفت: عامل آتش سوزی به محض رؤیت مأموران از محل متواری و پس از تعقیب و گریز با سلاح سرد اقدام به تهدید کرده که در نهایت مأموران با خلع سلاح متهم، وی را دستگیر کردند.

وی خاطرنشان کرد: متهم در تحقیقات فنی و پلیسی به بزه انتسابی اعتراف و عنوان کرد که برای سرقت به ایستگاه راه آهن آمده و در روز حادثه نیز قصد استعمال مواد مخدر در داخل واگن را داشته که ناگهان واگن دچار حریق می‌شود؛ در این راستا پرونده‌ای تشکیل و به مرجع قضائی ارجاع شد.

سرهنگ ملکی با اشاره به اهمیت شبکه حمل و نقل ریلی اظهارکرد: قوانین قاطع و بازدارنده‌ای از سوی قانونگذار در خصوص صیانت از شبکه حمل و نقل تدوین شده که مطابق آن ورود اشخاص به حریم ریلی تا شعاع ۱۷ متر از هر دو طرف ممنوع و هر گونه تخریب یا عملی که موجب خروج قطار از خط یا بروز هرگونه حادثه‌ای که منجر به خسارات مالی به ناوگان مسافری و یا خسارات جانی به مسافران شود عامل یا عاملان آن به حبس‌های دراز مدت محکوم می‌شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر