از اواخر هفته‌ی گذشته بیشتر مناطق آذربایجان شرقی را برف و باران فرا گرفته است، به‌طوری‌که بارش برف 50 سانتی متری در شهرستان ورزقان باعث مسدود شدن راه برخی روستاها شده است. طبق پیش بینی هواشناسی آذربایجان شرقی، با فعالیت سامانه‌ی بارشی تا آخر هفته، دمای هوای استان 12 درجه کاهش خواهد یافت.
کد خبر: ۱۲۰۲۰۰۵
برف و باران آذربایجان شرقی را فرا گرفت/ دما تا 12 درجه کاهش می‌یابد

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا ، معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با اشاره به بارش باران و برف و تداوم کاهش محسوس دما در استان، افزود: در حال حاضر در تمامی شهرستان‌های استان برف و باران می‌بارد و فعالیت سامانه‌ی بارشی تا بعد از ظهر فردا نیز تداوم خواهد داشت.

محمد اشجعی با اشاره به وضعیت آب و هوایی شهرستان‌های استان، افزود: طی ۲۴ ساعته گذشته، شهرستان ملکان با ۱۵ درجه بالای صفر و شهرستان هریس سه درجه زیر صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین شهرهای استان هستند.

وی با بیان این‌که دمای تبریز در گرم‌ترین زمان ۱۳ درجه بالای صفر و در سردترین زمان سه درجه بالای صفر است، افزود: دمای فعلی تبریز سه درجه بالای صفر بوده که نسبت به ۲۴ ساعت گذشته شش درجه کاهش یافته است.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی در ادامه از کاهش محسوس دمای هوای استان خبر داد و گفت: دمای هوای استان از روز دوشنبه تا روز پنج شنبه حدود چهار تا ۱۲ درجه کاهش خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: احتمال بارش تگرگ و اصابت صاعقه در نواحی مستعد و آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، لغزندگی، یخبندان و اختلال در تردد جادها به ویژه در گردنه‌های برفگیر و کوهستانی استان پیش بینی می‌شود.

اشجعی ادامه داد: توصیه می‌شود اقدامات پیشگیرانه لازم جهت جلوگیری و کاهش خسارات احتمالی ناشی از سرمای دیررس بهاره در بخش کشاورزی، راهداری و حمل و نقل، منابع آب، مدیریت شهری و روستایی، امور عشایری انجام شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها