jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۰۱۰۹۲   ۲۷ فروردين ۱۳۹۸  |  ۱۰:۲۱

در نشست شورای اقتصادی-اجتماعی سازمان ملل قرائت شد

اعتراض جمعی از کشورها به تحریم‌های یکجانبه آمریکا

کشورهای روسیه، چین، ایران، سوریه، ونزوئلا، کوبا، بولیوی و زیمبابوه در بیانیه مشترکی که توسط معاون وزیر خارجه روسیه در نشست شورای اقتصادی-اجتماعی سازمان ملل قرائت شد، تحریم‌های یکجانبه آمریکا و اهداف آن را محکوم کردند.

اعتراض جمعی از کشورها به تحریم‌های یکجانبه آمریکا

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، در بیانیه مشترکی که از سوی کشورهای روسیه، چین، ایران، سوریه، ونزوئلا، کوبا، بولیوی و زیمبابوه مورد تایید قرار گرفته و این سند شب گذشته توسط «آلکساندر پانکین» معاون وزیر خارجه روسیه در نشست شورای اقتصادی-اجتماعی سازمان ملل متحد درباره توسعه مالی قرائت شد، تأکید شده است که ایالات متحده آمریکا از اقدامات محدودکننده اقتصادی یکجانبه نه تنها برای تغییر دولت‌های قانونی سایر کشورها، بلکه برای به انحصار درآوردن برخی عرصه‌های بازارهای جهانی استفاده می‌کند.

این دیپلمات روس تأکید کرد: «ما (کشورهای مذکور) می‌خواهیم نگرانی عمیق خود درباره استفاده برخی کشورها و گروه‌های خاصی از کشورها، به‌خصوص آمریکا، از اقدامات یک‌جانبه و غیرقانونی محدودکننده اقتصادی علیه سایر کشورها را اعلام کنیم. چنین اقداماتی با دستورکار برنامه توسعه پایدار جامعه جهانی تا سال 2030، ضوابط حقوق بین الملل و منشور سازمان ملل متحد مغایرت دارد.»

در این بیانیه مشترک آمده است: «چنین تحریم‌هایی حقوق کشورها در آزادی برای انتخاب سیاست داخلی و خارجی مستقل را نادیده گرفته است. ضمن اینکه این حقیقت نیز بسیار نگران کننده است که این اقدامات محدودکننده بیش از هر زمان دیگری نه تنها برای سرنگون کردن دولت‌های قانونی در سایر کشورها، بلکه به منظور ضربه زدن به رقبای تجاری با هدف کنار زدن رقبا و به انحصار خود درآوردن بازارهای اقتصادی جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر