jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۱۲۰۰۶۸۲   ۲۴ فروردين ۱۳۹۸  |  ۱۴:۴۰

اشتباه محسن فروزان، دروازه‌بان تیم تراکتورسازی در بازی برابر سپیدرود برای این دروازه‌بان باتجربه دردسرساز شد؛ هر چند این اولین و آخرین اشتباه فاحشی نبوده که یک دروازه‌بان در لیگ برتر ایران انجام داده است.

۱۰ اشتباه دروازه‌بان‌ها در لیگ برتر ایران

به گزارش جام جم آنلاین، «ورزش سه» نوشت: «بازی تیم‌های تراکتورسازی و پدیده در هفته بیست‌وپنجم رقابت‌های لیگ برتر علاوه بر شکست یکی از مدعیان قهرمانی لیگ برتر با حواشی همراه بود.

محسن فروزان دروازه‌بان تراکتورسازی روز خوبی را در این بازی سپری نکرد و روی گل اول اشتباه محرزی داشت. با این حال بعد از مسابقه او از سوی مالک باشگاه به طور موقت از تیم کنار گذاشته شد. اما اشتباه او قطعاً آخرین اشتباه یک دروازه‌بان نخواهد بود و اتفاقی است که در بالاترین سطوح فوتبال جهان هم رخ می‌دهد.

در اینجا نگاهی داریم به ۱۰ اشتباه تاریخی که دروازه‌بان‌ها در ادوار مختلف لیگ برتر مرتکب شده‌اند:

۱- سید مهدی رحمتی (استقلال)

کاپیتان باتجربه استقلال در لیگ شانزدهم و در بازی تیم‌های استقلال و پدیده در مشهد در دفع توپ اشتباه کرد و دروازه این تیم باز شد.

در این صحنه او پاس رو به عقب مدافع تیمش را در حین دفع کردن با شوت به بدن مهاجم پدیده کوبید و همین توپ وارد دروازه استقلال شد.

۲- سوشا مکانی (پرسپولیس)

در لیگ چهاردهم اشتباه‌های سوشا مکانی ۹ امتیاز را از پرسپولیس گرفت اما بزرگ‌ترین اشتباه او در ثانیه ۳۰ بازی با فولاد خوزستان در ورزشگاه آزادی رقم خورد. او قصد داشت پاس به عقب بنگر را دفع کند اما توپ از روی پایش رد و وارد دروازه شد.

۳- حامد لک (تراکتورسازی)

حامد لک در لیگ چهاردهم دروازه‌بان تراکتورسازی بود. در بازی با فولاد خوزستان در حالی که تراکتورسازی یک بر صفر از حریف پیش بود، یک توپ آرام با ارتفاع را که به سمت دروازه آمد، نتوانست بگیرد و همین توپ را مهاجم فولاد تبدیل به گل کرد.

۴- پرویز کریمی (استقلال اهواز)

در بازی تیم‌های تراکتورسازی و استقلال خوزستان پرویز کریمی دروازه آبی‌ها بعد از دو واکنش خوب، روی یک کرنر اشتباه مهلکی کرد و نتوانست توپ را بگیرد و فرشاد احمدزاده گل اول تراکتور را زد.

۵- مجتبی روشنگر (پدیده)

مجتبی روشنگر، دروازه‌بان پدیده در بازی این تیم برابر سپاهان در لیگ پانزدهم نیز یک اشتباه بزرگ داشت. او توپی را که می‌توانست دفع کند، به بدن محمدرضا خلعتبری که مقابلش ایستاده بود، کوبید و لوسیانو پریرا مهاجم برزیلی سپاهان توپ را وارد دروازه پدیده کرد.

۶- محمدرضا اخباری (تراکتورسازی)

تراکتورسازی در ورزشگاه آزادی یک بازی حساس برابر استقلال در لیگ شانزدهم داشت اما اشتباه اخباری باعث شد تا کاوه رضایی در همان دقایق اول بازی دروازه تراکتورسازی را باز کند.

دروازه‌بان تراکتورسازی قصد داشت، توپی را که نزدیک نقطه کرنر بود، به بازیکن خودی پاس بدهد اما توپ آرام او افتاد جلوی پای کاوه رضایی و استقلال به گل رسید.

۷- شهاب گردان (پدیده)

شهاب گردان در لیگ هفدهم که دروازه‌بان پدیده بود در بازی با پارس جنوبی یک اشتباه مهلک داشت. در این بازی او قصد داشت پاس رو به عقب و زمینی مدافع پارس را با پا بگیرد که توپ از زیر پایش عبور کرد و وارد دروازه پدیده شد.

۸- ایمان صادقی (پرسپولیس)

در لیگ پانزدهم ایمان صادقی به پرسپولیس که کمبود بازیکن داشت، پیوست اما در یکی از مهم‌ترین بازی‌های فصل برابر استقلال خوزستان او یک اشتباه بزرگ داشت. صادقی برای توپ در عمقی که استقلال خوزستانی‌ها فرستاده بودند بیرون آمد اما به جای دفع توپ به اشتباه توپ را به مهاجم حریف پاس داد تا دروازه پرسپولیس باز شود.

۹- فرزین گروسیان (تراکتورسازی)

دروازه‌بان این فصل استقلال خوزستان در اولین فصل حضورش در تراکتورسازی بدشانسی و اشتباهاتی از روی بی‌تجربگی داشت که مهم‌ترین آنها در بازی برابر پیکان رقم خورد. گروسیان قصد داشت پاس رو به عقب مدافع تراکتورسازی را رد کند که به اشتباه توپ را وارد دروازه خودی کرد.

۱۰- محسن فروزان (تراکتورسازی)

محسن فروزان در بازی حساس تراکتورسازی برابر سپیدرود در رشت یک اشتباه بزرگ داشت. او پاس رو به عقب مدافع تیمش را به جای دفع کردن به نیت پاس برگرداند اما توپ آرام او به مهرداد بایرامی رسید تا دروازه تراکتور باز شده و این دروازه‌بان را دچار مشکلاتی کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها