jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۰۰۴۴۹   ۲۴ فروردين ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

آنهایی که زمینه افسردگی دارند با تغییر فصول میزان افسردگی‌شان بیشتر خواهد شد. برخی تاثیرات فصول بر احساسات افراد جنبه علمی دارد به‌ویژه در فصل بهار که میزان ملاتونین کمتر می‌شود.

دکتر امین رفیعی‌پور، متخصص روان‌شناسی سلامت با بیان این مطلب گفت: توصیه ما به این افراد این است که شب‌ها زودتر بخوابند و صبح‌ها زودتر از خواب بیدار شوند. به عبارتی بهداشت خواب باید رعایت شود تا خواب کامل و آرامی داشته باشند. باید توجه کرد که بهترین زمان خواب ۱۱ شب تا ۶ صبح است؛ زیرا سیستم ایمنی ما نیازمند ترمیم است و این ترمیم، درست در زمان خواب انجام می‌شود. وی تاکید کرد: بنابراین هرچقدر زمان خواب ما در ساعت بهتری باشد، دچار بیماری‌های مربوط به سیستم ایمنی نخواهیم شد. توصیه سوم ما ورزش کردن در طول روز به‌ویژه ورزش صبحگاهی و همچنین صحبت کردن با یکدیگر است./ ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر