jamejamonline
اقتصادی صنعت و انرژی کد خبر: ۱۱۹۸۵۸۶ ۰۳ فروردين ۱۳۹۸  |  ۱۱:۳۵

وزارت خزانه داری آمریکا با صدور هشدار به بخش‌های کشتیرانی و نفت جهانی برای اجتناب از نقض تحریم‌ها علیه کره شمالی، از شناسایی ۲۶۳ مورد تحویل محصولات نفتی به صورت انتقال کشتی به کشتی به کره شمالی در سال ۲۰۱۸ خبر داد.

تحریم نفتی کره شمالی ۲۶۳ بار نقض شد

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد تحویل محموله‌های محصولات نفتی به بنادر کره شمالی در صورتی که ظرفیت همه کشتی‌ها کاملاً پر بوده باشد، به ۳.۷۸ میلیون بشکه بالغ می‌شود که بیش از هفت برابر سقف سالانه مجاز است که کره شمالی تحت تحریم‌های سازمان ملل اجازه دارد وارد کند.

این وزارتخانه اعلام کرد که با وجود تحریم‌های شدید آمریکا و سازمان ملل متحد علیه کره شمالی، این کشور همچنان به دور زدن تحریم‌ها به خصوص از طریق انتقال کشتی به کشتی محصولات نفتی و زغال سنگ ادامه می‌دهد. کره شمالی و تأمین کنندگان سوخت این کشور از شماری از تاکتیک‌ها برای فرار از شناسایی شدن کشتی‌ها و محموله‌ها استفاده می‌کنند که شامل غیرفعال کردن سیستم شناسایی اتوماتیک به صورت دستی، انتقال کشتی به کشتی محموله و اسناد جعلی است.

مقامات آمریکایی می‌گویند ۲۸ کشتی کره شمالی را شناسایی کرده‌اند که قادرند انتقال نفت به صورت کشتی به کشتی را انجام دهند و ۱۸ کشتی دیگر در انتقال غیرقانونی نفت به نفتکش‌های کره شمالی دست دارند.

وزارت خزانه داری آمریکا از شرکت‌های نفتی و پالایشگاه‌هایی که در دریای چین شرقی فعالیت می‌کنند، خواست سوابق سیستم شناسایی اتوماتیک کشتی‌های حامل محموله‌های آنها را به دقت بررسی کنند تا دست داشتن آنها در فعالیت‌های غیرقانونی مشخص شود. همچنین معامله گران در زنجیره تأمین که نفت را برای نفتکش‌ها در مسیر دریای چین شرقی فراهم می‌کنند باید درباره استفاده نهایی از محصولاتشان اطلاع داشته باشند.

آمریکا پنج شنبه گذشته دو شرکت کشتیرانی چینی را به اتهام نقض تحریم‌ های آمریکا و تحریم‌های بین‌المللی بر سر برنامه هسته‌ای این کشور هدف تحریم قرار داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

باید به تغییر نسخه اندیشید

باید به تغییر نسخه اندیشید

آنچه امروز در عرصه اقتصاد ایران می‌گذرد نشان‌دهنده و حکایتگر وجود مشکلی ساختاری و ساختی در اقتصاد کشور است،‌ مشکلی که رفع آن فقط از طریق بازطراحی بنیادین و انقلابی این اقتصاد و تغییر نسخه کلان حاکم بر آن امکان‌پذیر است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر