jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۹۷۶۶۳ ۲۳ اسفند ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

ژاپن اعلام کرد با توجه به نتیجه گفت‌وگوهای بین کره‌شمالی و آمریکا و چند موضوع دیگر، تصمیم گرفته است قطعنامه حقوق بشری علیه کره‌شمالی را تایید نکند. پس از سال‌ها، اولین بار است که ژاپن چنین تصمیمی می‌گیرد. ژاپن و اتحادیه اروپا از سال ۲۰۰۸ به این توافق رسیدند که هر سال نقض حقوق بشر در کره‌شمالی را محکوم کنند. کره‌شمالی همواره این اتهام‌زنی را رد کرده است. نخست‌وزیر ژاپن می‌گوید این کشور به عادی‌سازی روابط با کره‌شمالی متعهد است، اما چند مشکل بر سر راه وجود دارد که باید حل شوند. / فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر