گروه بانک جهانی در گزارشی اعلام کرد که عربستان بدترین کشور در زمینه حقوق زنان به شمار می‌رود.
کد خبر: ۱۱۹۶۰۱۵
عربستان بدترین کشور در زمینه حقوق زنان

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، گروه بانک جهانی گزارشی را همزمان با روز جهانی زن منتشر کرد که در آن وضعیت حقوق زنان در شماری از کشورهای اروپایی و عربی براساس قوانین و استاندارهای جهانی مشخص شده است.

در این گزارش آمده است: عربستان کمترین میانگین را در زمینه حقوق زنان کسب کرده است. نمره این کشور از 100، 25.63 شده است. با این نمره، عربستان بدترین کشور نه تنها در جهان عرب بلکه در کل جهان برای زنانی به شمار می رود که خواهان کار هستند.

در این گزارش که تهیه آن 10 سال زمان برده و نهادهای زیرمجموعه سازمان ملل در آن سهیم بوده اند، آمده است: نمره عربستان در زمینه حقوق زنان در دو شاخص از مجموع هشت شاخص مطرح شده، صفر بوده است. این دو شاخص توانایی برای سفر و دریافت حقوق بوده است.

این گزارش حاکی است؛ با وجود اینکه تعداد زنان شاغل در عربستان اندک است، اما آنها دستمزدی 56 درصد کمتر از مردان در این کشور می گیرند.

این هشت شاخص، تاثیر قوانین بر تصمیمات اقتصادی درباره زنان و مشارکت آنها در تولید ناخالص داخلی از جمله توانایی برای سفر و تردد، شغل، ازدواج، تولد فرزندان، مدیریت منافع، دریافت حقوق، مدیریت دارایی ها و نایل به بازنشستگی را شرح می دهد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها