jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۹۵۶۴۴ ۱۴ اسفند ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

نمایشگاه «خودبازگوی» با آثاری از هنرمندان ایرانی در برلین برگزار می‌شود.

به گزارش جام‌جم، آثار ده هنرمند ایرانی با موضوع هنر معاصر از ایران، در گالری کاتارینا ماریا راب، برلین به نمایش درمی‌آید. کیوریتوری این نمایشگاه را شهرام انتخابی و آسیه سلیمیان به‌عهده دارند و پونه اوشیدری، علی بابایی‌زاد، بصیرا بلبلی، نسیم پیرهادی، زرتشت رحیمی، علی سلطانی‌تهرانی، احسان ضیافتی، ازم طباطبایی، مرجان قربانی و زهرا محمدی هنرمندان حاضر در این مجموعه هستند.
شهرام انتخابی در استیتمنت این نمایشگاه نوشته است: نمایشگاه «خودبازگوی» نگاهی می‌اندازد به صحنه هنر معاصر در ایران و گلچینی است از آنچه هنرمندان جوان می‌آفرینند. این آثار بازگوکننده مسائل اجتماعی، جنسیتی و سیاسی است. آنچه در این نمایشگاه به‌روشنی دیده می‌شود، نوعی اختلاف بصری و مفهومی است که میان آثار نمایش داده شده به چشم می‌آید. صحنه هنری ایران سال‌هاست که در تکاپوی همسانی و همسنگی با هنر معاصر غرب است و به این صورت، هنر معاصر تعریف شده در چهلمین سال انقلاب اسلامی، چه بسا می‌تواند بیانگر آن چیزی باشد که در این 40 سال رخ داده است. از یک‌سو، رسانه‌های مختلف بازگوکننده زمینه فکری یا دغدغه هنرمندان است، و از دیگر سو، ترسیم یا پدیدآوردن این آثار هنری هم به نوعی، با وفاداری به سبک‌های مختلف، می‌تواند بازگوی رنگارنگی این دسته گل باشد!
نمایشگاه «خودبازگوی» 17 اسفند 1397 تا ده‌فروردین 1398 در گالری کاتارینا ماریا راب، برلین آلمان برپاست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر