jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۹۴۴۴۸ ۰۸ اسفند ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های کشور از عملیاتی شدن سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض بزرگراهی تا پیش از نوروز در آزادراه‌های منتهی به شهر تهران خبر داد.

سیدحسین میرشفیع به خبرگزاری صداوسیما گفت: سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض بزرگراهی تا پیش از نوروز در آزادراه‌های منتهی به شهر تهران و تا تیر سال آینده در سراسر آزادراه‌های کشور عملیاتی می‌شود و دیگر نیازی به توقف خودروها برای پرداخت عوارض وجود ندارد.
معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های کشور افزود: امروز مرحله نهایی تست سامانه عوارض الکترونیکی یکپارچه آزادراه‌ها انجام شد و در تلاش هستیم این طرح را تا پیش از آغاز سفرهای نوروزی عملیاتی کنیم.
وی گفت: در این طرح، پلاک خودروهای عبوری بدون نیاز به توقف برداشته و به سامانه متمرکز منتقل می‌شود و مردم می‌توانند عوارض بزرگراهی خودروی خود را قبل، حین و پس از سفر به‌راحتی و از روش‌های مختلف پرداخت کنند.
معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور افزود: از بیستم اسفند امسال، تمام گیت‌های فیزیکی پرداخت عوارض در اتوبان‌های تهران ـ قم، تهران ـ ساوه، کرج ـ قزوین و قزوین ـ زنجان جمع‌آوری می‌شود و درصدد هستیم آزادراه‌های تهران ـ پردیس و قطعه ۴ آزادراه تهران ـ شمال هم به این سامانه متصل شود.
وی پرداخت با اپلیکیشن‌های بانکی، پرداخت روی قبض موبایل، پرداخت با کارت‌خوان در مسیر و برداشت از تگ خریداری‌شده از بانک مسکن را ازجمله راه‌های متعدد پرداخت بهای عوارض بزرگراهی دانست و گفت: استفاده از این سامانه مزایای بسیاری ازجمله حذف مرحله توقف و پرداخت در سفر، کاهش مصرف سوخت و خطر تصادفات در عوارضی آزادراه‌ها و حذف مشکل نداشتن پول نقد و پول خرد را به‌دنبال دارد.
میرشفیع افزود: برای رانندگانی که عوارض آزادراهی را پرداخت نکنند از سامانه پلیس‌راه پیامکی ارسال می‌شود که در صورت نپرداختن مجدد، خودرو جریمه خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر