jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۹۱۷۶۷ ۱۳ آذر ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در هشت ماه گذشته، شاخص اهدای خون مستمر در کشور به حدود ۶۰درصد رسیده است.به گزارش تسنیم، بشیر حاجی‌بیگی افزود: استان‌های سمنان با 80 درصد، بوشهر با 75‌درصد و خراسان شمالی با 73 درصد، رکورد‌دار اهدای خون مستمر در کشور طی هشت ماه گذشته بوده‌اند.
وی با بیان این‌که ضریب امنیت و سلامت خون اهداکنندگان مستمر هشت برابر اهداکنندگان بار اول است، افزود: اهداکننده مستمر، شخصی است که در سال حداقل دو بار موفق به اهدای خون شده است؛ در همین خصوص از ابتدای سال تا پایان آبان، بانوان استان‌های لرستان، خراسان جنوبی، کردستان و مرکزی در صدر اهداکنندگان خانم و استان‌های تهران، فارس و خراسان رضوی در صدر اهداکنندگان خون در کشور بوده‌اند و 30 درصد از خون مورد نیاز کشور از این سه استان تامین شده است.
سخنگوی سازمان انتقال خون ایران بیشترین میزان رشد اهدای خون در هشت ماه گذشته نسبت به سال 96 را مربوط به استان‌های خراسان شمالی، ایلام، کردستان و خراسان رضوی دانست و گفت: در طول این مدت، دومیلیون و 347 هزار واحد خون و فرآورده‌های خونی شامل گلبول قرمز فشرده شده، پلاسما و پلاکت در مراکز بیمارستانی و درمانی کشور توزیع شده است.
حاجی بیگی عنوان کرد: در هشت ماه گذشته یک میلیون و 787 هزار نفر جهت اهدای خون به مراکز انتقال خون در سراسر کشور مراجعه کرده‌اند که از این تعداد، یک میلیون و 405 هزار نفر موفق به اهدای خون شدند و باید از مردم تشکر و قدردانی کنیم که این سنت حسنه را در دستور کار خود قرار داده و به همنوعان خود کمک می‌کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

عصر پنجشنبه است. بخار سوپ شلغم، فضای خانه را پر کرده است. جعبه ابزار وسط است. سه‌چهارتا کار کوچک خرده ریزه در خانه باید انجام بدهم. رگلاژ کردن در کابینت‌ها.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر