سرمربی پرتغالی، روز پنجشنبه به صورت رسمی هدایت تیم ملی فوتبال کلمبیا را بر عهده خواهد گرفت. به گزارش نسخه اینترنتی نشریه ال‌تیمپو، کی‌روش بامداد دیروز وارد بوگوتا پایتخت کلمبیا شد تا ساعت 10 صبح امروز (به وقت محلی) قرارداد 5/3 ساله‌اش برای سرمربیگری تیم ملی کلمبیا را امضا ‌کند. قرار بود کی‌روش سه‌شنبه وارد بوگوتا شود؛ اما این سفر 24 ساعت به تعویق افتاد و دیروز به پایتخت کلمبیا رسید.
کد خبر: ۱۱۹۰۸۲۷

ال تیمپو نوشت: سرمربی ۶۵ ساله که هدایت تیم ملی ایران را در دو جام جهانی 2014 برزیل و 2018 روسیه و دو جام ملت‌های آسیا در سالهای 2015 استرالیا و ۲۰۱۹ امارات بر عهده داشت در مرحله نیمه‌نهایی جام‌ملت‌های آسیا در سال 2019 با شکست مقابل ژاپن از این رقابت‌ها کنار رفت تا دوران هشت ساله حضورش در ایران به پایان برسد. او در کلمبیا جانشین خوسه پکرمن خواهد شد که در کلمبیا فردی محبوب محسوب می‌شود. رامون خسورون، رئیس این فدراسیون تایید کرده که قرارداد کی‌روش امروز امضا می‌شود. حقوق کی‌روش در کلمبیا نصف مبلغ قرارداد پکرمن در زمان هدایت کلمبیا خواهد بود. تیم ملی کلمبیا از چهارم سپتامبر (14 شهریور امسال) بدون سرمربی است و چهار بازی دوستانه‌اش را اواخر سال ۲۰۱۸ و تحت هدایت آرتورو ریس (سرمربی زیر ۲۰سال کلمبیا) انجام داد.
اوسیانو کروز، میک‌مک‌درموت و دیه‌گو 3 فردی هستند که به‌عنوان دستیار در کنار کی‌روش در تیم ملی ایران حضور داشتند و در مذاکرات مقدماتی این مربی با مدیران فدراسیون کلمبیا قرار شد در تیم ملی کلمبیا هم در کنار او باشند. اگر قرارداد کی‌روش طبق برنامه نهایی شود، آنها بلافاصله کار خود را با تیم ملی آغاز می‌کنند تا کلمبیا برای کوپاامه‌ریکا آماده شود. این مسابقات از 24 خرداد سال آینده در 5 شهر برزیل آغاز می‌شود و کلمبیا در اولین بازی باید 25 خرداد به مصاف تیم پرقدرت آرژانتین برود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها