jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۹۰۵۹۲   ۱۷ بهمن ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

رئیس انجمن چشم‌پزشکی ایران با اشاره به علائم ابتلا به آدنو ویروس چشمی در کشور گفت: افراد باید هنگام مشاهده علائم حتما به چشم‌پزشک مراجعه کرده و تحت درمان دارویی قرار بگیرند.


دکتر محمود جباروند رئیس انجمن چشم‌پزشکی ایران اظهار کرد: این بیماری ویروس جدید نیست و سال‌های سال این نوع ویروس چشمی وجود داشته و خود به خود کنترل شده است. در واقع این بیماری یک نوع آدنوویروس به شمار می‌رود که تابستان و زمستان شیوع می‌یابد. وی توضیح داد: آدنوویروس‌ها می‌توانند در مجاری تنفسی، گوارشی، ادراریی و چشم تکثیر یافته و ایجاد بیماری کنند. این ویروس از راه ترشحات تنفسی، تماس نزدیک یا روند مدفوعی - دهانی منتشر می‌شود و عفونت گلو را ایجاد کند، اما انگشتان ویروس را به چشم‌ها منتقل می‌کنند.
وی افزود: پف چشم، قرمزی چشم و ترشحات چشمی و چسبندگی از علائم این آدنوویروس است که قدرت سرایت آن بالا است و افراد باید اقدامات لازم را جهت پیشگیری از ابتلا به این بیماری انجام دهند. دست دادن و روبوسی می‌تواند باعث سرایت این بیماری چشمی شود. افراد باید هنگام مشاهده علائم حتما به چشم‌‌پزشک مراجعه کرده و تحت درمان دارویی قرار بگیرند.
وی تأکید کرد: افرادی که مبتلا به این ویروس می‌شوند باید از حضور در مکان‌های شلوغ همچون مدارس و پادگان جهت پیشگیری از سرایت آن به دیگران خودداری کنند و مراقبت‌های بهداشتی و فردی را مدنظر قرار دهند.
وی با بیان این‌که آدنوویروس سبب عفونت چشمی می‌شود، هشدار داد: ‌افراد باید از خوددرمانی بپرهیزند، چرا که در صورت مراجعه نکردن به چشم‌پزشک، این بیماری می‌تواند سبب کدورت قرنیه شود؛ ولی به طور کلی آدنوویروس بیماری‌ای نیست که سبب نابینایی یا مرگ فرد شود./ فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

موضوع دیدار هیات طالبان با مقامات جمهوری اسلامی از منظرهای مختلفی قابل بررسی است. شاید ریشه اصلی این مساله به روابط بین طالبان و آمریکا برگردد.

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
پشت صحنه یک «دعوت نحس»

گزارش جام‌جم از تولید جدیدترین سریال ماورائی تلویزیون که بعد از مدت‌ها قرار است روی آنتن برود

پشت صحنه یک «دعوت نحس»

راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر