jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۱۸۷۴۰۶ ۰۵ بهمن ۱۳۹۷  |  ۱۱:۳۲

وزارت خزانه‌ داری آمریکا با صدور بیانیه‌ ای اعلام کرد

تحریم لشگر فاطمیون و زینبیون و یک شرکت هواپیمایی ایران

وزارت خزانه‌ داری آمریکا با صدور بیانیه‌ ای از تحریم چند مجموعه از جمله لشگرهای فاطمیون و زینبیون به اتهام ارتباط با ایران خبر داد.

تحریم لشگر فاطمیون و زینبیون و یک شرکت هواپیمایی ایران

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، خزانه‌داری آمریکا روز پنج‌شنبه چندین مجموعه را به اتهام ارتباط و همکاری با جمهوری اسلامی ایران در فهرست تحریم قرار داد.

بر اساس بیانیه واشنگتن، این مجموعه‌ها عبارتند از:

- لشگر فاطمیون

- لشگر زینبیون

- خطوط هوایی فارس ایر قشم

- دو هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ خطوط هوایی فارس ایر قشم

- شرکت مسافرتی فلایت تراول مستقر در ایروان (با ادعای ارتباط با خطوط هوایی ماهان)

تحریم‌های اعمال‌شده علیه این مجموعه‌ها ثانویه و در ارتباط با مبارزه با تروریسم بوده و اتباع و شرکت‌های آمریکایی را از ارتباط با مجموعه‌های تحریم‌ شده منع می‌کند.

دولت آمریکا در ماه‌های گذشته در چارچوب آنچه «فشار حداکثری» به ایران می‌خواند، چندین دور تحریم علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال کرده است. در این چارچوب، خطوط هوایی مسافربری ایرانی یکی از اهداف اصلی تحریم‌ها بوده‌اند.

پایگاه «واشنگتن فری بیکن» روز چهارشنبه گزارش داد که آمریکا متحدان اروپایی خود را نیز برای تحریم خطوط هوایی ایرانی تحت فشار قرار داده است. این هفته آلمان خطوط هوایی ماهان را در فهرست تحریم قرار داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر