jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۸۷۱۳۸ ۰۴ بهمن ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی ایران در نشست خبری پیش از دیدار با چین با تواضع کامل نسبت به همتای خود در تیم ملی چین برخورد کرد و خود را شاگرد مارچلو لیپی خواند:

این بازی برای ما مهم‌ترین بازی است چون می‌خواهیم به نیمه‌نهایی برسیم و همه بازی‌ها برای ما مهم است.
چین بازیکنان و مربی خوبی دارد و آماده است ولی ما هم هیجان لازم را داریم و می‌خواهیم آرزوهایمان را برآورده کنیم.
آماده ماجراجویی هستیم. ما امروز نسبت به چهار سال قبل در این مرحله، هوشیارتر هستیم. درس‌هایی که در سال‌های گذشته گرفته و نگرفته‌ایم را می‌خواهیم در بازی با چین به کار بگیریم.
مطمئنا شنیدن حرف‌های تمجیدآمیز از مربی بزرگی مثل لیپی باعث افتخار است. من افتخار دارم شاگرد لیپی بوده‌ام. تمام بازی‌ها برای ما حکم فینال دارد و گذشته و رنکینگ و آمار و اعداد به کمک ما نمی‌آید. این‌که بازیکنان چقدر احساسات را کنترل کنند مهم است. همین امروز هم به بازیکنانم گفتم فوتبال بازی ساده‌ای است؛ اما پیچیده به نظر می‌آید اگر اصول آن را رعایت نکنید. آنها باید
تلاش کنند گل بزنند و از دروازه خود دفاع کنند تا به موفقیت برسند.
وظیفه من است که همه چیز را تحلیل کنم. برای من بهترین بازیکن چین همبستگی تیمی آنهاست. فلسفه تیمی من احترام به رقباست. بعضی مواقع تیم خودم آن‌قدر برایم مهم است که توجهی به تیم‌های دیگر ندارم. وقتی افتخار دارم دوشادوش بازیکنی مثل شجاعی که سه جام‌جهانی را تجربه کرده هستم و باید قدردان زحمات آنها باشم. من تیم خوبی دارم که روحیه بازگشت دارد و من افتخار می‌کنم در کنار چنین بازیکنانی حضور دارم.
امیدوارم در بازی با چین گل نخوریم. البته متوجه رابطه گل‌نخوردن با فوتبال هجومی را متوجه نمی‌شوم البته شاید من فقط این موضوع را متوجه نمی‌شوم! 37 سال تجربه فوتبال دارم و به بازیکنانم گفته‌ام هر زمان توپ داریم باید گل بزنیم و هر وقت نداریم باید بجنگیم که توپ را پس بگیریم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر