jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۸۶۸۰۹   ۰۳ بهمن ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

متهم اصلی پرونده پرهام آزادشهر که با شکایت 3000 نفر در زندان است با اجیر کردن سه جاعل قصد فرار از زندان را داشت که ناکام ماند. تیزهوشی بازپرس پرونده و شک او به وثیقه صد میلیارد تومانی نقشه مرد زندانی را فاش کرد.به گزارش جام‌جم، هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری گلستان در این‌باره گفت: یکی از سه متهم اصلی پرونده معروف به پرهام آزادشهر، روز دوشنبه با اسناد جعلی به‌دنبال آزادی بود که با هوشیاری بازپرس پرونده، این نقشه ناکام ماند. این متهم با قرار وثیقه صد میلیارد تومانی زندانی است که افرادی چند روز پیش با مراجعه به دادسرای مرکز استان و ارائه اسنادی به ارزش بیش از صد میلیارد تومان، قصد آزادی او را داشتند.
وی ادامه داد: اسناد ارائه شده به بازپرسی، مربوط به ملکی در پاکدشت ورامین استان تهران بود و برای بررسی درستی یا نادرستی اسناد و توقیف اسناد، نیابت قضایی برای دادسرای پاکدشت صادر شد. روز دوشنبه چند نفر به دادسرای گرگان مراجعه کردند و با ارائه برگه‌ای که در آن مُهر بازپرسی دادسرای پاکدشت و ثبت اسناد و املاک جعل شده بود به دنبال آزادی این فرد بودند، اما با شک بازپرس و پیگیری از دادسرای پاکدشت ورامین مشخص شد این برگه جعلی و اسناد املاک ارائه شده نیز اعتبار ندارد.
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: سه نفر بازداشت شدند که در بازجویی‌های اولیه اقرار کردند برای توقیف سند و آزادی متهم به آنان وعده چهار میلیارد تومان داده شده که ۳۰۰ میلیون تومان آن را به صورت پیش پرداخت دریافت کرده‌اند.
پرونده معروف به پرهام آزادشهر سه متهم اصلی دارد که همه در زندان هستند این افراد با تاسیس یک شرکت و با این ادعا که می‌توانند خودروهای ساخت داخل را چند میلیون تومان پایین‌تر از قیمت بازار به مشتریان بفروشند، سر بیش از 300 نفر در استان‌های گلستان و سیستان و بلوچستان کلاه گذاشتند و بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان به جیب زدند. با توجه به این‌که بیشتر مالباختگان گلستانی هستند و با پیگیری دادگستری استان، پرونده برای ادامه رسیدگی به دادسرای گرگان منتقل شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

روس‌ها ششم دی‌ماه ۱۳۵۸ وارد افغانستان شدند و ۲۶ دی‌ماه ۱۳۶۷ خارج. طی ۹ سال بیش از یک میلیون نفر را کشتند. زیرساخت‌ها نابود شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر