jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۸۶۷۹۱ ۰۳ بهمن ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

پرویز افشار، سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: پیش‌بینی می‌شود که در کشور بین 30 تا 50 هزار معتاد متجاهر داشته باشیم و در تهران این رقم بین 12 تا 15 هزار نفر است. وی افزود: در حال حاضر ظرفیت پذیرش 9000 معتاد متجاهر را در تهران داریم. افشار عنوان‌‌ کرد: این ظرفیت در دو ماه آینده اضافه خواهد شد و به حدود 12 هزار نفر خواهد رسید.

وی ادامه داد: ساماندهی معتادان متجاهر خیابانی در اولویت کوتاه‌مدت تا پایان امسال در دستور کار قرار گرفته است که در این مدت ساماندهی این معتادان به یک سرانجام و ظهور و نمود آنها به حداقل برسد. افشار عنوان کرد: اولویت بلندمدت هم بر اساس پیشگیری تعریف شده است زیرا اسناد کلان و سیاست‌های کلی کشور بر آن تاکید دارند. سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در راستای ساماندهی معتادان متجاهر یک‌سری ظرفیت‌هایی در کشور وجود دارد و ظرفیت ماده 16 قانون مبارزه با مواد مخدر در این زمینه کاملا مشخص و در تبصره 2 ماده 16 استفاده از کمپ‌ها و مراکز اقامتی نیز آمده است و پیش‌بینی شده است که این ظرفیت با همکاری بهزیستی افزایش یابد.‌/ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر