jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۸۶۳۶۳   ۰۱ دی ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

علی دارابی در دومین همایش سراسری معاونان صدای مراکز استان‌ها که با حضور معاون امور استان‌ها درشیراز برگزار شد با اشاره به ظهور رسانه‌های جدید و رقابت رسانه‌ای بر تلاش برای مانا و پویا ماندن رادیو در فضای رقابتی تاکید کرد.

دکتر دارابی افزود: یکی از برنامه‌های مهم، حفظ مخاطبان فعلی و جذب مخاطبان جدید با استفاده از تصویری شدن رادیو یا همان رادیو نماهاو استفاده از موسیقی محلی و اصیل ایرانی مبتنی بر فرهنگ‌ها و ویژگی‌ها و مزایای نسبی هر استان است.
وی مدیریت هوشمندانه جدول تنظیم و پخش برنامه‌ها در ساعاتی که مخاطبان توجه بیشتری به رادیو دارند به ویژه ایام تعطیل و مناسبت‌ها را هم از دیگر مواردی دانست که باعث پویا شدن رادیو خواهد شد.
معاون امور استان‌های صداوسیما به این مطلب هم اشاره کرد که با تولید برنامه‌های پرمحتوا و با کیفیت وپرهیز از پراکنده کاری می‌توان در این زمینه بیشتر از قبل موفق بود.
مدیر کل صدای استان‌ها نیز در این همایش گفت: این همایش با شعار رادیوهای استانی وحدت و همدلی، چهل سال تلاش و شکوفایی برگزار شد و رویکرد عملیاتی رسانه در آستانه 40سالگی انقلاب اسلامی ایران و فرآیندهای تولید برنامه تبیین و بررسی شد.
در این همایش از مجموعه‌های «چهل چراغ» با موضوع بررسی زندگی شاعران پس از انقلاب، «حدیث حماسه» روایت تاریخ شفاهی انقلاب، «چهل روایت» مستند شخصیت‌های انقلابی، «مسابقه ثانیه‌ها»، کتاب «من بگم» سوالات مختلف در حوزه‌های مختلف از جمله انقلاب اسلامی ایران و «قصه‌های رادیو» که به مناسبت 40 سالگی انقلاب اسلامی ایران برای پخش از صدای استان‌ها تهیه شده بود، رونمایی شد.
در ادامه از مراکز چهار محال وبختیاری، یزد، فارس، مازندران و آذربایجان‌ شرقی که در شش‌ماه نخست سال جاری به ترتیب حائز رتبه اول تا پنجم شدند و مرکز خراسان شمالی که طی یک سال گذشته 19 پله صعود کرده و برنامه‌ساز موفق مرکز گیلان جناب آذری به‌واسطه توفیق در جشنواره‌های بین‌المللی تجلیل شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

شکست آلودگی با تعامل مدیران

شکست آلودگی با تعامل مدیران

هوای بسیاری از کلانشهرهای کشور آلوده و ترافیک همچنان از مشکلات اصلی شهروندان است. با این حال در چند روز اخیر خبرها از کاهش ۱۰درصدی ترافیک صبحگاهی و ۱۳تا ۱۵درصدی ترافیک عصرگاهی در کلانشهر تهران حکایت دارد؛ اتفاقی که اگر تداوم داشته باشد می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی در کلانشهری مانند تهران منجر شود زیرا کاهش ترافیک از آلودگی‌هوای تهران می‌کاهد و در بهبود سلامت‌روان شهروندان نیز بی‌تاثیر نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها