jamejamonline
استان ها گلستان کد خبر: ۱۱۸۲۷۲۹ ۱۳ دی ۱۳۹۷  |  ۱۳:۲۳

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان از ورود مدعی العموم به بازار‌های هفتگی خبر داد و بیان کرد: کمیته‌ای تحت عنوان نظارت بر بازار‌های هفتگی و زیر نظر مدعی العموم با حضور دامپزشکی، اداره بهداشت، نیروی انتظامی، اورژانس و پلیس راهور تشکیل شده است که وظیفه نظارت بر بازار‌های هفتگی را دارد.

تشکیل کمیته نظارت بر بازار‌ های هفتگی با ورود دادستانی

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، حجت الاسلام و المسلمین سیدرضا سید حسینی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان از ورود مدعی العموم به بازار‌های هفتگی خبر داد و بیان کرد: کمیته‌ای تحت عنوان نظارت بر بازار‌های هفتگی و زیر نظر مدعی العموم با حضور دامپزشکی، اداره بهداشت، نیروی انتظامی، اورژانس و پلیس راهور تشکیل شده است که وظیفه نظارت بر بازار‌های هفتگی را دارد.

وی ادامه داد: در برخی از بازار‌های هفتگی فروش دام و پرندگان زنده انجام می‌شود و احتمال دارد دام و پرنده بیمار در اختیار مشتریان قرار گیرد و همین موضوع سبب انتقال بیماری شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان در ادامه خاطرنشان کرد: دراین خصوص به دامپزشکی دستور دادیم در بازار‌های هفتگی نیرو‌های خود را مستقر کند و پرندگان و دام‌هایی که خرید و فروش می‌شود مورد معاینه قرار گیرد تا اگر محرز شد دام و یا پرنده مذکور دارای بیماری است به اتهام فرد فروشنده رسیدگی شود.

وی افزود: به اداره بهداشت نیز دستور دادیم که اکیپی در بازار‌های هفتگی مستقر کند و به مسائل مربوط به اغذیه فروش‌های مستقر در بازار رسیدگی کنند.

سیدحسینی در ادامه بیان کرد: به پلیس آگاهی نیز دستور دادیم تا در بازار‌های هفتگی مستقر باشند و در بازار‌های هفتگی نظارت داشته باشند تا در صورت فروش اموال مسروقه، قاچاق و... اقدامات لازم را انجام دهند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان در پایان اذعان کرد: براساس وظایف مطرح شده در کمیته نظارت بر بازار‌های هفتگی پلیس راهور نیز به منظور کنترل ترافیک در محل بازار‌های هفتگی در محل حضور دارد و اورژانس نیز برای ارائه خدمات درمانی در این بازار‌ها مستقر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: