jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۱۸۰۷۳۸   ۰۴ دی ۱۳۹۷  |  ۱۰:۴۹

رییس پلیس فتا تهران بزرگ از شناسایی گروهی از مجرمین سابقه دار و حرفه‌ای خبر داد که در مناطق جنوب شرق تهران اقدام به برداشت غیرمجاز پول از حساب بانکی ده‌ها تن از شهروندان کرده بودند.

جزییات برداشت ۴۰۰ میلیون تومانی از حساب‌ های بانکی

به گزارش جام جم آنلاین، سرهنگ تورج کاظمی در گفتگو با میزان اظهار داشت: در پی طرح شکایت احدی از شهروندان با موضوع برداشت غیرمجاز از حساب بانکی ایشان، کارآگاهان پلیس فتا در بررسی حساب بانکی متعلق به مالباخته موفق به شناسایی یک مغازه طلافروشی در منطقه افسریه شدند که طی آن خانمی جوان به همراه فرزندِ خردسالش به مغازه طلافروشی مراجعه و اقدام به خرید یک رشته دستبندِ طلا به ارزش تقریبی ۴ میلیون تومان کرده و این برداشت پول از حساب مالباخته در شرایطی صورت گرفته بود که کارت عابربانک عملا در اختیار خود مالباخته قرار داشت.

در ادامه‌ رسیدگی به پرونده و طرح شکایت‌های مشابه از سوی تعداد دیگری از مالباختگان بویژه در مناطق جنوب شرق تهران که همگی آن‌ها نیز به شیوه‌ای مشابه مورد برداشت غیرمجاز از حساب بانکی شان قرار گرفته بودند، کارآگاهان پلیس فتا اطمینان پیدا کردند که گروهی از مجرمین با استفاده از دستگاه اسکیمر اقدام به سرقت اطلاعات حساب‌ های بانکی مالباختگان کرده و در ادامه با مراجعه به مراکز مختلف تجاری بویژه طلافروشی‌های اقدام به برداشت پول از حساب‌های آن‌ها کرده است.

در تحقیقات تکمیلی از مالباختگان، همگی در اظهاراتی مشابه عنوان کردند که برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی پس از زمانی صورت گرفته است که تمامی آن‌ها اقدام به خرید لباس و موادغذایی از یک دست فروش کرده و جهت پرداخت پول، عابربانک خود را به همره رمز عابربانک در اختیار این شخص قرار دادند.

با انجام اقدامات ویژه پلیسی، سرانجام متهم پرونده به عنوان یکی از مجرمین سابقه دار در پرونده‌های موسوم به «اسکیمر» شناسایی و پس از شناسایی مخفیگاهش در منطقه مسعویه تهران و پیش از متواری شدن از این محل دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه متهم چندین عدد شناسنامه خام، تعدادی کارت شناسایی اعم از کارت ملی و کارت ملی هوشمند، گواهینامه‌های هوشمندِ متعلق به افراد غیر به همراه تعداد ۱۰۰ عدد کارتِ خام سفید رنگ جهتِ جعل کارت‌های هوشمند به همراه چند عدد کارتِ هوشمندِ کپی شده، تعداد ۲۵ عدد کارت بانکی کپی شده متعلق شهروندان و یک دستگاه اسکیمر و ... کشف شد.

کاظمی با اشاره به ارزش ۴۰۰ میلیون تومانی پرونده تا به این مرحله از رسیدگی به پرونده عنوان داشت: همزمان با دستگیری متهم پرونده، تاکنون ۳۷ پرونده برداشت از حساب بانکی شهروندان مرتبط با حوزه جغرافیایی جنوب شرق تهران جهت رسیدگی به دادسرا ۳۱ رایانه‌ای ارسال گردیده و اقدامات جهت شناسایی دیگر شکات و مالباختگان در دستور کار این پلیس قرار دارد.

وی با بیان برخی هشدار‌های پلیسی عنوان داشت: از کلیه شهروندان عزیز تقاضامندیم به هیچ عنوان اصل و کپی مدارک شناسایی خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهند چراکه مجرمان حرفه‌ای سایبری از این مدارک سوء استفاده مجرمانه خواهند کرد و تبعات آن دامن‌گیر شما خواهد شد.

وی به شهروندان هشدار داد: استفاده از کارت‌های بانکی بجای پول نقد برای اغلب ما نهادینه شده و حالا دیگر بجای پول در کیف‌های ما انواع کارت‌های بانکی جایگزین شده است لذا توصیه‌های پلیس را جدی گرفته و هیچگاه کارت خود را بهمراه رمز آن در اختیار فروشندگان و حتی دوستان و آشنایان برای پرداخت قبوض و ... قرار ندهید و شهروندانی که برای پرداخت بها کالای خریداری شده خود از کارت‌های بانکی استفاده می‌ کنند، رمز کارت بانکی را شخصاً وارد کرده و درصورت مشاهده دستگاه اسکیمر و سخت افزار‌های مشکوک سریعا رمز کارت خود را تغییر دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها