jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۷۷۷۸۲   ۳۰ آبان ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

خلاقیت در همه زمینه‌ها می‌تواند کاری کند، کارستان. مثلا همین اقامتگاه‌های بوم‌گردی که در سال‌های اخیر احداثشان مورد استقبال هموطنان در سراسر کشور قرار گرفته. فکرش را بکنید یکی بیاید یکی از همین اقامتگاه‌ها را با الگویی متفاوت، جدید و خلاقانه احداث کند؛ یعنی همان کاری که یک مرتع‌دار گرمساری انجام داده و برای اولین بار در خاورمیانه اقدام به ساخت شهر زیرزمینی در استان سمنان کرده که کاربری اقامتی و گردشگری دارد. بهرام نیک‌اقبال، معدن‌دار گرمساری است که چند سال پیش مرتع ۴۰۰ هکتاری پدری‌اش را در دست گرفت تا فکری به حال آن کند. یک سال پیش تصمیم گرفت نقطه‌ای از زمین پدری‌اش را بکند و زیرزمین برود. او تصمیم گرفت زیر آن زمینی که صدها گوسفند در آن نگهداری می‌شدند، فضای دیگری ایجاد کند. نیک‌اقبال بدون این‌که هیچ شهرزیرزمینی دیگری را ببیند یا با مدیران مراکز اقامتی و بوم‌گردی صحبتی داشته باشد، ایده خود را پیاده و در این راه از 4300 کارگر در طول یک سال استفاده کرد تا طرحی را که در ذهنش داشته، پیاده کند. طرح او یک قلعه روی زمین و یک اقامتگاه داخل زمین بود آن هم در عمق هشت تا ده متری زمین. چون تنها در این عمق است که هم اکسیژن کافی وجود دارد و هم خطر ریزش بر اثر کندن زمین وجود نخواهد داشت. حالا و پس از یک سال او توانسته یک شهر یا اقامتگاه بزرگ در زیرزمین ایجاد کند. این شهر زیرزمینی دارای ۱۵ اتاق است که در هرکدام تقریبا پنج نفر می‌توانند اقامت داشته باشند. / اسکان نیوز

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

خلف وعده، نشانه نفاق است

خلف وعده، نشانه نفاق است

طبق متون دینی، وفای به عهد از علائم ایمان و خلف وعد از نشانه‌های نفاق است. در اسلام نسبت به راستگویی، ادای امانت و وفای به عهد تاکید فراوان شده است.

انتخابی هوشمندانه

انتخابی هوشمندانه

در شرایطی که چشم ناظران سیاسی به انتخابات ریاست جمهوری 1400 است ما با دو گروه از مخالفان مشارکت عمومی و گسترده مردم مواجهیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر