jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۱۷۵۶۵۲   ۲۰ آبان ۱۳۹۷  |  ۱۶:۰۰

رئیس جمهور آمریکا با تشکیل ارتش اروپایی مخالفت کرد

انتقاد رئیس شورای اروپا از ترامپ

رئیس شورای اروپا، پس از مخالفت ترامپ با ایده ارتش اروپا، به انتقاد از رئیس جمهور آمریکا پرداخت.

انتقاد رئیس شورای اروپا از ترامپ

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری صداوسیما، دونالد توسک رئیس شورای اروپا، پس از مخالفت ترامپ با ایده ارتش اروپا، به انتقاد از رئیس جمهور آمریکا پرداخت.

توسک روز شنبه پس از آنکه ترامپ مخالفت خود را با ایده تشکیل ارتش اروپایی اعلام کرد، ضمن انتقاد از رئیس جمهور آمریکا، وی را به مخالفت با یک اروپای قدرتمند و متحد متهم کرد.

رئیس شورای اروپا در سخنرانی خود در آستانه جشن صدمین سالروز استقلال لهستان گفت: این نخستین بار در طول تاریخ است که یک دولت آمریکا خواهان یک اروپای متحد و قدرتمند نیست.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این سیاستمدار اهل لهستان تاکید کرد، درباره حقایق سخن می گوید و نه تبلیغات.

توسک این اظهارات را پس از آن بیان کرد که دونالد ترامپ روز جمعه در توئیتی از امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، به دلیل حمایتش از تشکیل یک ارتش اروپایی انتقاد کرده بود.

رئیس شورای اروپا پیش از این هم از رئیس جمهور آمریکا انتقاد و وی را به تلاش برای برهم زدن نظم موجود پس از جنگ جهانی دوم متهم کرده بود.

وی در مصاحبه با روزنامه لهستانی گازتا ویبورکزا گفت: به اعتقاد وی ترامپ به دنبال دنیایی است که در آن آمریکا در یک طرف قرار دارد و مجموعه ناهمگونی از دیگر کشورها در طرف دیگر.

توسک همچنین درباره ظهور آنچه وی جنبش های لباس قهوه ای ها خواند، افرادی از داخل اتحادیه اروپا که با متحد شدن آن مخالفند، هشدار داد.

لباس قهوه ای ها نام مستعار نیروهای شبه نظامی نازی آلمان است. علت این اسم گذاری رنگ لباس آنها بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر