jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۱۷۵۶۵۲   ۲۰ آبان ۱۳۹۷  |  ۱۶:۰۰

رئیس جمهور آمریکا با تشکیل ارتش اروپایی مخالفت کرد

انتقاد رئیس شورای اروپا از ترامپ

رئیس شورای اروپا، پس از مخالفت ترامپ با ایده ارتش اروپا، به انتقاد از رئیس جمهور آمریکا پرداخت.

انتقاد رئیس شورای اروپا از ترامپ

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری صداوسیما، دونالد توسک رئیس شورای اروپا، پس از مخالفت ترامپ با ایده ارتش اروپا، به انتقاد از رئیس جمهور آمریکا پرداخت.

توسک روز شنبه پس از آنکه ترامپ مخالفت خود را با ایده تشکیل ارتش اروپایی اعلام کرد، ضمن انتقاد از رئیس جمهور آمریکا، وی را به مخالفت با یک اروپای قدرتمند و متحد متهم کرد.

رئیس شورای اروپا در سخنرانی خود در آستانه جشن صدمین سالروز استقلال لهستان گفت: این نخستین بار در طول تاریخ است که یک دولت آمریکا خواهان یک اروپای متحد و قدرتمند نیست.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این سیاستمدار اهل لهستان تاکید کرد، درباره حقایق سخن می گوید و نه تبلیغات.

توسک این اظهارات را پس از آن بیان کرد که دونالد ترامپ روز جمعه در توئیتی از امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، به دلیل حمایتش از تشکیل یک ارتش اروپایی انتقاد کرده بود.

رئیس شورای اروپا پیش از این هم از رئیس جمهور آمریکا انتقاد و وی را به تلاش برای برهم زدن نظم موجود پس از جنگ جهانی دوم متهم کرده بود.

وی در مصاحبه با روزنامه لهستانی گازتا ویبورکزا گفت: به اعتقاد وی ترامپ به دنبال دنیایی است که در آن آمریکا در یک طرف قرار دارد و مجموعه ناهمگونی از دیگر کشورها در طرف دیگر.

توسک همچنین درباره ظهور آنچه وی جنبش های لباس قهوه ای ها خواند، افرادی از داخل اتحادیه اروپا که با متحد شدن آن مخالفند، هشدار داد.

لباس قهوه ای ها نام مستعار نیروهای شبه نظامی نازی آلمان است. علت این اسم گذاری رنگ لباس آنها بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر