jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۷۵۲۱۴ ۱۵ آبان ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از ممنوعیت چارتر کردن پروازها به مقصد مشهد مقدس خبر داد.

رضا جعفرزاده در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیما گفت: ملاک قیمت بلیت هواپیماها به مقصد مشهد مقدس، نرخ اعلامشده در پایگاه اینترنتی شرکتهای هواپیمایی است و با هرگونه عرضه بیقاعده و بالاتر از این قیمتها بشدت برخورد میشود. وی افزود: در ایام پایانی ماه صفر و ایام شهادت امام رضا (ع)، سازمان هواپیمایی کشوری با هدف کنترل و نظارت بیشتر بر نرخ بلیتها، هرگونه فروش چارتری بلیتهای مشهد مقدس و فروشی که شامل شرایط ابطال و تغییر نباشد را ممنوع اعلام کرده است.

وی اضافه کرد: با توجه به آزادسازی قیمت بلیت هواپیماها در پروازهای برنامهای و سیستمی، شرکتهای هواپیمایی با توجه به هزینهها، خدمات و حاشیه سود، میتوانند قیمت پروازهای خود را روی پرتال اعلام کنند که این قیمت ملاک نهایی نرخ بلیت است و ایرلاینها باید خود نیز روی عرضه بلیت نظارت کنند، ضمن اینکه هیچ آژانسی، مجاز به فروش بالاتر از نرخ اعلام شده این شرکتها نیست.

مدیر روابطعمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: بازرسان سازمان هواپیمایی کشوری با هرگونه گرانفروشی و تخلفات عرضه بلیت برخورد میکنند، ضمن اینکه مردم نیز میتوانند در صورت مشاهده موارد تخلف و گرانفروشی، از طریق سامانه حقوق مسافر در پایگاه اینترنتی سازمان هواپیمایی کشوری به نشانی www.cao.ir موارد تخلف را اطلاع دهند و مطمئن باشند با گرانفروشان برخورد جدی و قانونی انجام خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر