jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۱۷۳۹۳۷   ۱۰ آبان ۱۳۹۷  |  ۱۱:۵۰

منابع خبری اعلام کردند که گروه غواضان جستجو گر توانستند هواپیمای مسافربری شماره JT610 شرکت لیون ایر اندونزی که روز دوشنبه هفته جاری در دریای جاوه با 189 مسافر سقوط کرد، موفق به یافتن جعبه سیاه این هواپیما شدند.

جعبه سیاه هواپیمای اندونزی پیدا شد

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، «سورجانتو تیجاجونو» رئیس کمیته امنیت ملی حمل و نقل اندونزی به رسانه های این کشور گفت : یکی از غواصان گروه جستجو موفق به یافتن جعبه سیاه هواپیمای سقوط کرده در غرب دریای جاوه شد و اکنون این جعبه تحویل متخصصان برای استفاده از اطلاعات آن شده است.

طبق گزارش شبکه مترو تلویزیون اندونزی، این غواص توانسته جعبه سیاه را در میان گل ولای اعماق دریا پیدا کند.

براساس این گزارش، جعبه سیاه هواپیما ظرفیت ثبت و حفظ تمام اطلاعات مرتبط با آن را به مدت 25 ساعت دارا بوده است.

به رغم اینکه جعبه سیاه هواپیما پیدا شده اما مسئولان اندونزیایی می گویند یافتن علت سقوط هواپیما و پیاده کردن اطلاعات این جعبه زمان می برد.

این جعبه حدود 7 کیلوگرم تا 10 کیلوگرم وزن دارد و می تواند تا عمق 6 هزار متر زیر آب و همچنین به مدت یک ساعت در حرارت بالای 1000 درجه سانتیگراد سالم بماند.

هواپیمای «737 ماکس 8 » متعلق به شرکت «لاین ایر» بامداد دوشنبه (29 اکتبر) هفتم آبان ماه از جاکارتا عازم شهر «پانگکال پینانگ» در جزیره «بانگکا» اندونزی بود که 13دقیقه پس از پرواز، در دریای جاوه در شرق این کشور سقوط کرد.

سقوط هواپیمای مسافربری شرکت لاین ایر اندونزی در آب‌های سوماترا در سواحل شرقی این کشور با 189 مسافر دومین فاجعه هوایی در تاریخ اندونزی محسوب می شود.

بیش از 20 مسافر این پرواز از مسئولان و کارکنان دولتی از جمله وزارت دارایی اندونزی، یک مسافر و خلبان نیز شهروند ایتالیا و تعدادی هم کودک و نوزاد بودند.

بیش از 60 نفر غواص اندونزیایی و تعدادی دیگر از کشورها تلاش بسیاری را برای یافتن جعبه سیاه هواپیما از روز سه شنبه هفته جاری در اعماق دریای جاوه آغاز کرده بودند.

نخستین و بدترین فاجعه هوایی اندونزی در 26 سپتامبر 1997 بوقوع پیوست. در این حادثه یک فروند ایرباس 300 در منطقه مدان این کشور با 234 مسافر سقوط کرد که همه سرنشینان آن کشته شدند.

در سال 2013 نیز یک فروند هواپیمای مسافربری با شماره پرواز 904 Lion Air در آبهای جزیره بالی اندونزی سقوط کرد اما 108 نفر مسافر آن نجات داده شدند اما هواپیمای دیگر این شرکت که در سال 2004 در حوالی جاکارتا سقوط کرد سبب کشته شدن 25 نفر سرنشین آن شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر