jamejamonline
استان ها عمومی کد خبر: ۱۱۷۳۳۸۴ ۰۷ آبان ۱۳۹۷  |  ۰۹:۲۹

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با تشریح خدمات امداد و نجات در توفان و سیل و آبگرفتگی از سوم تا هفتم آبان ۹۷ در سطح ۱۶ استان کشور گفت: در حال حاضر ۴۴۵نیروی امدادی به صورت شبانه روزی در حال خدمات رسانی به حادثه دیدگان هستند.

سیل و توفان در ۱۶ استان / فعالیت ۴۴۵نیروی امدادی برای کمک به حادثه دیدگان

به گزارش جام جم آنلاین، مرتضی سلیمی در گفتگو با میزان اظهار داشت : ١٦ استان آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی و رضوی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، مازندران و لرستان، تحت تاثیر توفان و سیل قرار داشته اند.

وی با اشاره به مناطق امدادرسانی شده که شامل ٢٩شهر و روستا بوده اند، افزود: کار امدادرسانی برای ۱۱۷۲ نفر انجام و ۱۷۷ نفر در ۴۹ دستگاه چادر، اسکان اضطراری داده شدند.

سلیمی از انتقال ۸ نفر به مناطق امن و ۴ نفر به مراکز درمانی خبر داد و گفت: تخلیه آب ۶۸ واحد مسکونی توسط نیرو‌های امدادی انجام شد.

وی با اشاره به حضور ۴۴۵ نفر نیروی عملیاتی در این ماموریت ها، افزود: این افراد در قالب ۱۰۷ تیم امداد و نجات، به مردم گرفتار سیل و توفان، خدمات امدادی ارائه دادند.

رئیس سازمان امداد و نجات، در ادامه از توزیع پتو، موکت، نایلون، والور و فانوس، کنسروجات، برنج و حبوبات، روغن و قند و شکر و...، در بین افراد آسیب دیده از حوادث سیل و توفان خبر داد و گفت: امدادرسانی در ایلام، مازندران و لرستان ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: