jamejamonline
استان ها بوشهر کد خبر: ۱۱۷۲۸۷۳ ۰۵ آبان ۱۳۹۷  |  ۱۱:۳۵

عضو هیئت نمایندگان اتاق بوشهر در گفتگو با «جام جم آنلاین»:

شریعتمداری برای وزارت کار مناسب نیست

عضو هیئت نمایندگان اتاق بوشهر گفت: شریعتمداری بعد از موضوع ثبت سفارش خودروها باید استعفا می‌داد، ایشان به درد هیچ وزارتخانه‌ای نمی‌خورد.

شریعتمداری برای وزارت کار مناسب نیست

سید حسین معروف، عضو هیأت نمایندگان اتاق بوشهر در گفتگو با خبرنگار «جام جم آنلاین» در مورد عملکرد آقای شریعتمداری و در پاسخ به این که آیا انتخاب ایشان به عنوان وزیر کار را مناسب می دانید یا نه، گفت: خیر، آقای شریعتمداری برای وزارت کار مناسب نیستند و باید بازنشسته شوند و نظریه‌پردازی کنند. اصلاً به درد هیچ وزارتی نمی‌خورد. وزارت صنعت و معدن و تجارت را نتوانست اداره کند و ضعف‌های فراوانی داشتند.

وی ادامه داد: ایشان حلقه مشاورین خود را اصلاً خوب انتخاب نکرد، مجموعه‌شان در رابطه با اتصال به سامانه جامعه گمرکی از خود مقاومت بروز داد که برای من خیلی عجیب بود که چرا باید در مقابل سامانه جامع آنقدر مقاومت کرده و حاضر نشد که بپذیرد تا این سامانه را کمک کند.

این عضو اتاق بازرگانی بوشهر تأکید کرد: عملکرد نامناسب بعدی ایشان جریان ثبت سفارش خودرو بود که اتفاق افتاد، نامه‌ای هم که در رابطه با دخالت شریعتمداری در انجام ثبت سفارش برای یک نفر خاص که الان هم ظاهرا در بازداشت است، منتشر شد و تمامی این مسائل یک نقطه ضعف برای وزیر بشمار می‌رود.

وی ادامه داد: وزیر باید اطراف خود را ببیند و تشخیص دهد در اطرافش چه کسانی هستند و بتواند سبک و سنگین کند و از رفتن حیثیت پست و شخص خودش جلوگیری کند، که بنظرم در رابطه با خودرو این اتفاق افتاد که نباید می افتاد.

معروف تأکید کرد: بنظر من شریعمتداری بعد از ثبت سفارش خودروها باید استعفاء می‌داد. ماندن او باعث ضایع شدن بیشتر او شد.

معروف اضافه کرد: هر چند به نظر می آید که آقای شریعتمداری برای حفظ اطلاعات شخصی اشخاص، مانع از انتشار لیست دریافت‌کنندگان ارز شد، اما می‌توانستند کسانی را که ارزهای هنگفت گرفتند و یک قلم کالا را وارد نکردند آنها را اعلام کند.

عضو اتاق بازرگانی بوشهر بیان داشت: اگر ایشان در افشای نام همه کسانی که ارز گرفتند، پرهیز داشت که بنظر من دغدغه درستی هم بود، اما می‌توانست لااقل کسانی که شائبه خروج ارز آنها جدی بود را عنوان کند که در واقع حاشیه امنی برای متخلفین ایجاد نشود.

وی با بیان این که وزارت تعاون وزارتخانه پر چالشی است، گفت: احساس می‌کنم شریعتمداری نمی‌تواند آنجا را هم اداره کند و حتماً مسائل آنجا پیچیده‌تر و دشوارتر از وزارت صمت است. ایشان آن مدتی که در وزارت صمت بود نشان داد که اداره کننده خوبی نیست هر چند ایشان در شرایط متفاوتی آمدند.

معروف با بیان این که گرفتن پست در دولت آقای روحانی یک ریسک بزرگی بود، گفت: شریعتمداری باید قید وزارت را می‌زد و در همان زمان ثبت سفارش خودروها استعفاء می‌داد و یا کار تجاری خود را انجام می داد و یا به دنبال کار تئوریک می رفت، شریعتمداری دیر رفت و گرفتن وزارت رفاه هم اشتباه بزرگتر ایشان است.

وی تصریح کرد: ساختار وزارت صمت به لحاظ تخصصی یک سازمان عقب است و نیروهایی که در آنجا مشغول کار هستند هم راستا با حرکت‌های مدرن در حوزه تولید و تجارت نیستند. سازمان‌های صمت کشور این ایراد را دارند، هم صمت و هم ستاد این مشکل را دارد.

این عضو اتاق بزارگانی در پایان یادآور شد: وزارت صمت در ابتدا باید سازمان اداری‌شان را کیفی کنند. در بخش بازرگانی این وزارتخانه چند نفر زبان خارجی می‌دانند؟ در حالی که این افراد قرار است در حوزه بازرگانی کلان مملکت کار کنند، بنابراین باید با زبان آشنا باشند.اینها نمونه‌ای از مسائل و معضلات و مشکلات است و باید به گونه‌ای حل شود بنابراین رحمانی راه سختی در پیش دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: