jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۶۹۷۳۷ ۱۹ مهر ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

عضو انجمن رادیوتراپی انکولوژی با اشاره به این‌که آلودگی هوا و غذا مهم ترین علت سرطان را به خود اختصاص‌ داده‌، گفت: آمار ابتلا به سرطان در کشور ما کمتر از میانگین جهانی است، ولی سرعت رشد سرطان در کشورهای جهان سوم از جمله ایران بیشتر است.

دکتر پدرام فدوی اظهار کرد: آلودگی محیطی که در صدر آن آلودگی هوا و غذاست و همچنین آلودگی ناشی از کودهای شیمیایی از عوامل خطر اصلی در بروز سرطان است که البته تغذیه نامناسب و کیفیت بد زندگی نیز در ایجاد این بیماری اثرگذار است.

چاقی نیز یکی از فاکتورهای خطر ابتلا به بسیاری از سرطانهاست، همچنین با مصرف رژیم غذایی مناسب همچون مصرف میوه و سبزیجات فراوان و کنترل استفاده از روغنهای نامناسب میتوان تا حد زیادی از ابتلا به سرطان پیشگیری کرد. / جامجم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
الزامات اقناع افکار عمومی

الزامات اقناع افکار عمومی

رهبر عالیقدر انقلاب در دیدار با اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا بر ضرورت اقناع افکار عمومی به منظور همراه‌سازی مردم در رعایت ضوابط و شیوه نامه‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های صادره از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کردند.

در نقد، اسیر هواهای نفسانی نشویم

در نقد، اسیر هواهای نفسانی نشویم

تخریب و انتقاد در تعریف ماهیت و معنا با هم متفاوت هستند. به عبارتی، راه نقد از تخریب جداست، چرا که نقدکردن ملزومات و شرایطی دارد که یک منتقد باید به علم و تخصص آن مجهز باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر