jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۶۸۱۹۴ ۱۲ مهر ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

یکی از مراجع تقلید با تاکید بر این‌که مبادا FATF مانند برجام شود و وکلای مردم باید در خانه ملت مراقب باشند، گفت: در این میان حوزه علمیه نیز وظیفه دارد که بیدار بوده و با تمام قوا با این قرارداد مخالفت کند.

به گزارش فارس، آیتا... حسین نوری همدانی در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با اشاره به اینکه حوزه علمیه باید همیشه نسبت به مسائل سیاسی و اجتماعی جامعه توجه داشته باشد، بیان کرد: نظام ما یک نظام اسلامی است و نمیتوانیم نسبت به مسائل این نظام بیتوجه باشیم. وی با اشاره به اینکه وجود مسائلی در سکه، دلار، خودرو و... در جامعه اضطراب ایجاد کرده است، افزود: مردم میگویند نظام را شما بهوجود آوردید و باید نسبت به مسائل آن نظارت داشته باشید. این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود به در دستورکار بودن بررسی قرارداد FATF از سوی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: این قرارداد که بررسی آن در دستور کار مجلس قرار گرفته یکی از قراردادهای عبری، عربی و غربی است. وی با اشاره به مفاد این قرارداد یادآور شد: از طریق این قرارداد میخواهند برای مقابله با تروریسم قواعدی وضع کنند و همه در این خصوص همپیمان شوند، ولی اختیار را به دست تحریمکنندگان ما و حامیان صهیونیستها میدهند. آیتا... نوری همدانی بیان کرد: همپیمانان در این قرارداد اسرائیل کودک کش و عربستان سعودی را تروریست ندانسته، ولی حزبا... لبنان را تروریست قلمداد میکنند؛ چنین قراردادهایی با هدف جلوگیری از پیشرفت نظام اسلامی پیگیری میشود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر