jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۱۱۶۶۱۸۹   ۰۳ مهر ۱۳۹۷  |  ۱۲:۴۹

35 سال پیش در چنین روزی هواداران استقلال و پرسپولیس رکوردی تاریخی در فوتبال ایران و آسیا از خود بر جای گذاشتند.

روزی که هواداران سرخابی رکورد تاریخی زدند

به گزارش جام جم آنلاین ، در تاریخ پانزدهم مهر ماه سال 1362 دو تیم استقلال و پرسپولیس در بیست و ششمین دربی تهران مقابل یکدیگر صف آرایی کردند. این دربی در لیگ تهران برگزار شد.

استقلال با گل دقیقه 59 پرویز مظلومی این مسابقه را به سود خود پایان برد.

از این دیدار 120 هزار تماشاگر دیدن کردند که در تاریخ فوتبال ایران بی سابقه و بی نظیر است. ورزشگاه آزادی در آن مسابقه مملو از تماشاگران بود، تماشاگرانی که در هر زاویه و هر نقطه ای دیده می شدند. حالا چه به صورت نشسته و چه به صورت ایستاده.

ورزشگاه آزادی در چند سال اخیر با کاهش قابل توجهی از ظرفیت روبرو شده و امکان ندارد این تعداد تماشاگر از نزدیک شاهد دربی باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها