jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۶۳۸۹۶ ۲۰ شهريور ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

یک شرکت تجاری لامپ ال‌ای‌دی تازه‌ای تولید کرده که هفت واتی است و در درون آن از باتری لیتیومی برای تامین روشنایی بهره گرفته شده است. به گزارش مهر و به نقل از آسین‌ایج، این لامپ می‌تواند با روشن‌ کردن محیط اطراف در شرایط اضطراری ناشی از قطع برق به یاری افراد سانحه دیده یا خانوارهایی بیاید که در خاموشی به سر می‌برند.

این لامپ فقط هشت دلار قیمت دارد و رویه آن از نوعی پلاستیک مقاوم و نشکن طراحی شده که در صورت سقوط یا وارد آمدن فشار آسیب نمیبیند. لامپ مذکور برای ۲۵ هزار ساعت استفاده مناسب است و با فشار دادن سوکت آن میتوان از لامپ یادشده به عنوان فلاشر و علامتدادن استفاده کرد. شرکت پاناسونیک قصد دارد در آینده مدلهای متنوعتری از این لامپ را تولید کند. با هر بار شارژ باتری حداکثر میتوان دو ساعت از لامپ یادشده استفاده کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

جهاد همچنان باقی است

جهاد همچنان باقی است

چهلمین سال است که مردم ایران آغاز یک دفاع را جشن می‌گیرند. هرچند جنگ، تلخی و سختی و سیاهی دارد، اما آغاز دفاع‌مقدس از 31شهریور شروع فصل جدیدی از جهاد و ایستادگی بود که ثمره آن، امروز مصونیت‌بخشی نظام در ساحات مختلف است.

وقت‌کشی به نفع کرونا

وقت‌کشی به نفع کرونا

دیروز رئیس‌جمهور از احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در بعضی از استان‌ها خبر داد و به نظر می‌رسد بعد از گذشت حدود سه هفته از آغاز موج سوم همه‌گیری کرونا در ایران، دولت بالاخره به فکر اجرای تدابیری سختگیرانه برای کنترل این موج افتاده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر