بهترین شاعران از همه جای ایران

چقدر خوب است که جز مراکز و نهادهای دولتی، خود فرهنگسراها هم به برگزاری جوایز ادبی و هنری روی آورده‌اند؛ نمونه‌اش همین فرهنگسرای نیاوران که دیروز چهارمین جشنواره شعرش را بر پا کرد. آن‌طور که روابط‌عمومی این فرهنگسرا خبر داده، مراسم اعلام برگزیدگان با مسئولان و نیز محمد موسوی از اساتید پیش کسوت نی، محمد حیدری از هنرمندان برجسته عرصه شکسته‌نویسی و... با شعرخوانی عبدالجبار کاکاوند آغاز شد. سپس عباس سجادی مدیرعامل بنیاد آفرینش‎های هنری نیاوران از بالندگی این جشنواره در چهارمین دوره خود گفت و البته ابراز امیدواری کرد که از دوره پنجم، این جشنواره به صورت بین‌المللی در عرصه جغرافیایی زبان و ادبیات فارسی برگزار شود.
کد خبر: ۱۱۶۳۵۴۳

در ادامه مراسم محمد سلمانی، دبیر چهارمین جشنواره شعر نیاوران هم گزارشی از روند برگزاری این جشنواره ارائه داد.

پس از سخنان دبیر، سه تن از شاعران جوان شعر خواندند و در ادامه، محمدجواد حقشناس عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر پشت تریبون رفت.

در این جشنواره اسماعیل امینی، بهزاد خواجات، سُریا داودی حموله، یزدان سلحشور، محمد سلمانی، حمیدرضا شکارسری، پانتهآ صفایی بروجنی، حسن علیشیری، رشید کاکاوند، عبدالجبار کاکایی، هیوا مسیح، اصغر معاذی، علیاکبر یاغیتبار داوری اشعار را در بخشهای کلاسیک، سپید و ترانه برعهده داشتند.

در ادامه، از برگزیدگان چهارمین جشنواره شعر نیاوران تقدیر شد. اسامی برگزیدگان چهارمین جشنواره سراسری شعر نیاوران عبارتند از: بخش آزاد -کلاسیک ۱- سید مهدی ابوالقاسمی از تهران ۲- هدیه طباطبایی از تهران ۳- محمود غریبی جویباری از مازندران ۴- مرتضی طوسی از تبریز ۵- مسلم محبی از بندرعباس. بخش ویژه-کلاسیک ۱- رضا یزدانی از قم ۲- خدیو رفعتی از تهران. بخش آزاد -سپید ۱- بابک زمانی از ایلام ۲- محمدصابر شریفی از کرمانشاه ۳- ئاکو خسروی از کرمانشاه ۴- معصومه درفشیان از تهران ۵- ستاره جوادزاده از تهران بخش ویژه-سپید ۱-عباس صادقیزرینی از تهران ۲- پیام جهانگیری از اردبیل. بخش آزاد - ترانه ۱- الهه رشیدی از مشهد ۲- مهرداد عابدینی از اسلامشهر ۳- صادق ابراهیمزاده از گیلان-رشت بخش ویژه-ترانه ۱- شروین رحیمزاده از تهران.

در پایان اختتامیه چهارمین جشنواره شعر نیاوران نیما مسیحا و رضا تاجبخش به اجرای موسیقی پرداختند و «کتاب پایتخت چهار» نیز به حاضران اهدا شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها