صهیونیست‌ها نگذاشتند عهد التمیمی به ایران بیاید

روز گذشته در خبرها آمده بود سران رژیم صهیونیستی از سفر «عهد التمیمی» دختر مقاوم فلسطینی، پدر، مادر و برادرانش به ایران ممانعت به عمل آورده و گفته است التمیمی اجازه خروج از کرانه باختری را ندارد. در همین راستا شبکه پرس‌تی‌وی اعلام کرد در پی دعوت و انجام مقدمات سفر عهد التمیمی به ایران از سوی معاونت برون‌مرزی صداوسیما، رژیم صهیونیستی مانع سفر وی و حضور در مراسم تجلیلش شد.
کد خبر: ۱۱۶۳۵۱۸

عهد التمیمی دهم دسامبر 2017 در حالی که تلاش میکرد جلوی ورود نظامیان صهیونیست به منزلشان در روستای «نبیصالح» (غرب راما...) را بگیرد همراه مادرش بازداشت و در 21 مارس 2018 به هشت ماه زندان محکوم شد. او در 29 جولای 2018 پس از تحمل حبس، آزاد شد و در حکم آزادیاش هیچبندی مبنی بر ممنوعالسفر بودن نیامده بود.

معاونت برونمرزی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در نظر داشت در مراسمی به مناسبت سالگرد شهادت «مایا ناصر» خبرنگار پرس تی وی در سوریه، در روز سوم مهر ماه آینده، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مایا ناصر و دیگر شهدای خبرنگار شبکههای این معاونت، از عهدالتمیمی نوجوان قهرمان فلسطینی و نماد مبارزه فلسطینیان علیه رژیم اشغالگر قدس تجلیل و تعدادی از بهترینهای مقاومت و مجاهدت رسانهای در مناطق خطرخیز و کانونهای بحران جهان از میان خبرنگاران این معاونت را معرفی کند.

از چندی پیش مقدمات سفر عهدالتمیمی و خانوادهاش به اروپا و پس از آن به تهران در حال انجام بود، اما با مانعتراشی و ممنوعالخروجی این خانواده از اراضی اشغالی، عملا امکان سفر عهد و خانوادهاش به ایران منتفی شد. این امر بیانگر هراس رژیم صهیونیستی از خروج حتی یک دختر نوجوان 17 ساله از سرزمینهای اشغالی و افشای جنایات این رژیم در سطح بینالمللی است. در این سفر، قرار بود عهد التمیمی درباره مقاومت فلسطینیان و تجربه شخصی خود در دوران اسارتش در اسرائیل سخنرانی کند.

باسم التمیمی، پدر عهد به روزنامه لبنانی اللواء گفت: تصمیم داشتیم به اردن و پس از آن به اسپانیا و فرانسه سفر کنیم که به ما اعلام شد خانواده التمیمی حق خروج از اراضی اشغالی فلسطین را ندارند. وی تاکید کرد اینگونه تصمیمها خانواده التمیمی را از ادامه مبارزه مشروع برای دفاع از حقش یعنی زندگی کریمانه بر خاک سرزمین آزادشده باز نمیدارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها