jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۶۳۵۱۵ ۱۸ شهريور ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

برخی منابع عربی از شدت گرفتن بحران مالی اتحادیه عرب و تهدید احمد ابوالغیط، دبیرکل آن برای استعفا خبر دادند. با این حال حسام زکی، معاون ابوالغیط این خبر را تکذیب کرده و گفته است: «اینها شایعه بوده و صحت ندارد.»

وی در عین حال تاکید کرد ضروری است اعضای اتحادیه عرب حق عضویت و تعهدات مالی خود را در سه ماهه نخست هر سال پرداخت کنند تا اتحادیه نیز به یک ثبات مالی دست یافته و بتواند به برنامهها و فعالیتهای خود ادامه دهد. برخی رسانهها گزارش دادند ابوالغیط تهدید کرده چنانچه کشورهای عربی حق عضویت خود را در این اتحادیه به منظور تأمین بودجه آن پرداخت نکنند، از سمت خود استعفا میکند./ فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر