jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۶۳۴۴۸ ۱۸ شهريور ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد خوردن بالغ بر سه تخته شکلات در ماه می‌تواند ریسک نارسایی قلبی را کاهش دهد.

گروهی از دانشمندان آمریکایی دریافتهاند خوردن سه تخته شکلات در ماه منجر به کاهش ۱۳ درصدی ریسک نارسایی قلبی میشود.

اما باید توجه شود که خوردن بیش از اندازه شکلات (هر روز) نیز میتواند خطرناک باشد و ریسک نارسایی قلبی را تا ۱۷ درصد افزایش
دهد.همچنین تنها شکلاتهای حاوی کره کاکائو دارای خواص سلامت هستند.

محققان میگویند ترکیبات طبیعی موجود در کاکائو موسوم به فلاونوئیدها موجب تقویت سلامت عروق خونی شده و به کاهش التهاب و افزایش کلسترول خوب کمک میکند. فلاونوئیدها میتوانند موجب افزایش اکسید نیتریک شوند، گازی که در عروق خونی پخش شده و به جریان خون کمک میکند.همچنین شکلات تلخ،سرشار از چربیهای اشباع شده است. / مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر