رقابت‌های کشتی آزاد جام دیمیتری کرکین - روسیه

بذری به مدال طلا دست یافت/کمیل قاسمی فینالیست شد

احمد بذری به مدال طلای وزن 86 کیلوگرم رقابت های جام دیمیتری کرکین روسیه دست یافت.
کد خبر: ۱۱۶۳۰۸۴
بذری به مدال طلا دست یافت/کمیل قاسمی فینالیست شد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های جام دیمیتری کرکین روسیه، از صبح دیروز (پنج شنبه) در شهر یاکوتسک آغاز شده است.

در رقابت های پنج وزن نخست که امروز به پایان رسید، احمد بذری نماینده وزن 86 کیلوگرم کشورمان به مدال طلا دست یافت.
نتایج کشتی گیران کشورمان در پنج وزن نخست به شرح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم پوریا ترکمان پس از استراحت در دور اول در دور ایگور پتروف از روسیه را با نتیجه 4 بر 4 از پیش رو برداشت وی در دور بعد مقابل آریان تیوترین از روس با نتیجه 13 بر 3 شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، ترکمان به گروه بازنده ها رفت وی در این گروه با نتیجه 8 بر صفر مقابل کشتی گیری از کشور روسیه شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن 65 کیلوگرم پیمان بیابانی در دور نخست رومان میخایلوف از روسیه را با نتیجه 5 بر صفر شکست داد و در دور دوم نیز مقابل ماریک کوت از استونی با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید. بیابانی در کشتی سوم خود با نتیجه 4 بر 4 مغلوب حریف روس خود شد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف مغولی، بیابانی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 86 کیلوگرم احمد بذری در دور اول مقبال ایوان بوریسوف از روسیه با توجه به مصدومیت و حاضر نشدن این کشتی گیر به پیروزی رسید وی در دور بعد اویتومن اورگودول نایب قهرمان آسیا و دارنده مدال برنز بازی های آسیایی از مغولستان را با نتیجه 8 بر 2 مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. بذری در این مرحله ویلو هینو از فنلاند را با نتیجه 11 بر صفر مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. بذری در این دیدار مقابل آرسن علی موسالالیف قهرمان جوانان جهان و قهرمان زیر 23 سال اروپا از روسیه با نتیجه 4 بر 3 به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد.
دروزن 97 کیلوگرم مسعود خواجه صالحانی در دور نخست با نتیجه 13 بر صفر مقابل آیون بولتونوف از روسیه به پیروزی رسید. وی در دور بعد مقابل نورماگمد گادجیف قهرمان جوانان جهان و امیدهای اروپا و دارنده مدال برنز اروپا از آذربایجان با نتیجه 8 بر صفر شکست خورد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به دیدار رده بندی رفت. صالحانی در این دیدار مقابل ایگور اوسیانکوف از روسیه با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب و پنجم شد.
اسامی نفرات برتر پنج وزن نخست این مسابقات به شرح زیر است:
57 کیلوگرم: 1- آریان تیوترین (روسیه) 2- پرویز ابراگیم اف (آذربایجان) 3- دیمچیک رینچینوف (بلاروس) و تامیر گارمایف (روسیه)
65 کیلوگرم: 1- ویکتور راسادین (روسیه) 2- تیمور اوچیر تولگا (مغولستان) 3- دولت نیازبیکوف (قزاقستان) و الکسی بوروویتسکی (روسیه)
74 کیلوگرم: 1- نیکیتا سوچکوف (روسیه) 2- فرانک چامیزو (ایتالیا) 3- اسرائیل کاسیموف (روسیه) و گادجی مراد عمراف (آذربایجان)
86 کیلوگرم: 1- احمد بذری (ایران) 2- آرسن علی موسالالیف (روسیه) 3- سوسلان کتسویف (روسیه) و اویتومن اورگودول (مغولستان)
97 کیلوگرم: 1- نورماگومد گادجی اف (آذربایجان) 2- باتزول اویزیسایخان (مغولستان) 3- ایگور اوسیانیکوف (روسیه) و یوری بلونوفسکی (روسیه) 5- مسعود خواجه صالحانی (ایران)

***********

کمیل قاسمی به دیدار فینال راه یافت

نتایج کشتی گیران کشورمان در روز دوم این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن 61 کیلوگرم محمد رمضان پور در دور نخست با نتیجه 5 بر 2 ماگومد حاجی کاسونوف از آذربایجان را مغلوب کرد اما در دور دوم با نتیجه 12 بر 8 مقابل حریف روس خود مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر روس در دور بعد، رمضان پور از دور رقابت ها کنار رفت. در همین وزن مجید داستان در دور مقابل ایگور دروزیانوف از روسیه با نتیجه 8 بر 8 مغلوب شد و با توجه به شکست حریفش در دور بعد، وی نیز از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 70 کیلوگرم فرزاد عموزاد خلیلی در دور اول با نتیجه 10 بر صفر مغلوب یوگنی ژربایف از روسیه شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال عموزاد به گروه بازنده ها رفت تا فردا به کار خود در این گروه برای کسب مدال برنز ادامه دهد. در این وزن سوسلان رامونوف قهرمان جهان و المپیک از روسیه مقابل حریف خلیلی با نتیجه 10 بر صفر شکست خورد.

در وزن 125 کیلوگرم کمیل قاسمی در دور اول با نتیجه 10 بر صفر اینکار یرموکامبت از قزاقستان را از پیش رو برداشت وی در دور بعد نیز مقابل گنادی کودینوویچ از آلمان با نتیجه 10 بر صفر پیروز شد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. قاسمی دراین مرحله نیز با نتیجه 11 بر صفر ابراگیم سعیداف از بلاروس را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. حریف وی در دیدار فینال زولبو ناتساگسورن دارنده مدال نقره و برنز آسیا از مغولستان است.

همچنین صبح امروز مسابقات شانس مجدد پنج وزن نخست برگزار شد که در وزن 57 کیلوگرم پوریا ترکمان پس از استراحت در دور اول در دور ایگور پتروف از روسیه را با نتیجه 4 بر 4 از پیش رو برداشت وی در دور بعد مقابل آریان تیوترین از روس با نتیجه 13 بر 3 شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، ترکمان به گروه بازنده ها رفت وی در این گروه با نتیجه 8 بر صفر مقابل کشتی گیری از کشور روسیه شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

عصر امروز نیز رقابت های رده بندی و فینال پنج وزن نخست برگزار می شود که احمد بذری در دیدار فینال وزن 86 کیلوگرم به صاف آرسن علی موسالالیف قهرمان جوانان جهان و قهرمان زیر 23 سال اروپا از روسیه می رود.

مسعود خواجه صالحانی نیز در دیدار رده بندی وزن 97 کیلوگرم با ایگور اوسیانکوف از روسیه مبارزه می کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها