از سوی وزارت صنعت؛

گزارش کیفی خودروهای داخلی منتشر شد

اداره کل خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت گزارش ارزشیابی ملی مرداد ماه خودروهای ساخت داخل را منتشر کرد.
کد خبر: ۱۱۶۲۷۶۵
گزارش کیفی خودروهای داخلی منتشر شد

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، اداره کل خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت گزارش ارزشیابی ملی مرداد ماه خودروهای ساخت داخل را منتشر کرد.

بر این اساس در گروه خودرو‌های سواری بالای ۱۰۰ میلیون تومانی نیومزدا ۳، پژو ۲۰۰۸ و سوزوکی گرند ویتارا موفق به دریافت ۴ ستاره کیفی شدند.

همچنین در کلاس قیمتی ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان کیا سراتو سایپا، هیوندای «accent»، هیوندای i۲۰ و هاوال H۲، ۴ ستاره کیفی دریافت کردند.

در حدود قیمتی خودرو‌های ۵۰ تا ۷۵ میلییون تومانی نیز تنها B۳۰ موفق به کسب ۴ ستاره شد.

بر اساس این گزارش، خودروی پژو ۲۰۷، پژو ۲۰۷ اتوماتیک، تندر ۹۰ پلاس اتوماتیک ایران خودرو، رنو ساندرو اتوماتیک پارس خودرو، تندر ۹۰ پلاس ایران خودرو و پارس تندر در گروه قیمتی بین ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومانی ۴ ستاره کیفی دریافت کردند.

در گروه وانت هیچیک از خودرو‌ها نتوانستند ۴ ستاره کیفی دریافت کنند و در کلاس قیمتی پایین‌تر از ۵۰ میلیون تومان وانت تندر ایران خودرو سه ستاره گرفت.

همچنین در گروه خودرو‌های سنگین بخش مینی بوس ون مسافری وانا ۴ ستاره گرفت و در بخش کامیونت، کامیونت ایسوزو NMR۸۵، کامیونت ایسوزو NPR۷۵K، کامیونت هیوندای HD۶۵ موفق شدند از لحاظ کیفیت در رده کیفی ۴ ستاره قرار بگیرند.

در گروه خودرو‌های سنگین بخش کشنده نیز کشنده ولوو FH۵۰۰ و کشنده اسکانیا G۴۱۰، ۴ ستاره کیفی را دریافت کردند.

گفتنی است در این گزارش، خودرو‌ها بر اساس کیفیت با ۵ ستاره کیفی در ۵ گروه تقسیم بندی شده اند، بر این اساس هیچکدام ازخودرو‌ها ۵ ستاره کیفی را دریافت نکردند و برخی از خودرو‌ها ۴ برخی ۳، برخی دو و برخی خودرو‌ها نیز یک ستاره کیفی دریافت کردند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها