پشت پرده خداحافظی سیاستمدارانه گوچی

شاید کی‌روش با این تصمیم می‌خواست به گونه دیگری قوچان‌نژاد را تنبیه کند و نشان دهد با وجود خداحافظی، می‌تواند آزمون را برگرداند اما او را نه.
کد خبر: ۱۱۶۲۴۱۰
پشت پرده خداحافظی سیاستمدارانه گوچی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از آی اسپورت ، وقتی رضا قوچان‌نژاد به اردوی تیم ملی برای حضور در جام جهانی روسیه دعوت شده بود و به گونه‌ای جای کاوه رضایی را گرفته بود، همه فکر می‌کردند به خاطر اعتقادی که کارلوس کی‌روش به این مهاجم تند و تیز دارد، از او در بازی‌های تیم ملی استفاده خواهد کرد. قوچان‌نژاد اگرچه در بازی‌های تدارکاتی تیم ملی به میدان رفته بود اما در جام جهانی حتی یک دقیقه هم فرصت حضور در زمین پیدا نکرد. این مساله حرف و حدیث‌های زیادی را به دنبال داشت و البته یک سری انتقاد نسبت به کارلوس کی‌روش.

اینکه چرا او در بازی با پرتغال جای سردار آزمون را نگرفت و یا به جای مهدی طارمی به میدان نرفت تا بتواند نتیجه را به سود ایران تغییر بدهد و باعث صعود تیم به مرحله بعدی رقابت‌ها شود.

اگرچه این مسائل خیلی خوش‌بینانه بود اما در کنار این مسائل، یک سری حاشیه هم به وجود آمد که در ابتدا خیلی‌ها آن را جدی نگرفتند تا اینکه رضا قوچان‌نژاد در اقدامی عجیب تصمیم به خداحافظی از تیم ملی گرفت. او در اعتراض به بازی نکردن در جام جهانی دست به چنین کاری زد که خیلی‌ها فکر می‌کردند این تصمیم او به خاطر پستی بود که همسرش در اینستاگرام گذاشته بود.

پستی در رابطه با سختی‌هایی که او و فرزندش از دوری قوچان‌نژاد کشیدند و در آخر به آرزویی که داشتند، نرسیدند.

به هر حال این مساله هم بدون شک تاثیر داشت اما ظاهرا دلیل اصلی خداحافظی گوچی از تیم ملی، مشکل دیگری بود که هیچ صحبتی در مورد آن نشد. آن هم چیزی نبود جز درگیری لفظی رضا قوچان‌نژاد و کارلوس کی‌روش در اردوی تیم ملی.

گفته می‌شود قوچان‌نژاد نسبت به یک سری مسائل که احتمالا یکی از آنها، بازی نکردن در مقابل مراکش بود، با کی‌روش بحث داشت که همین مساله هم باعث شد او بازی مقابل اسپانیا و پرتغال را از دست بدهد و این بازی‌ها را هم از روی نیمکت دنبال کند.

بعد از این مساله هم قوچان‌نژاد که کاملا با رفتارهای خاص کی‌روش آشناست و می‌دانست با شرایط به وجود آمده، دیگر شانسی برای دعوت به تیم ملی ندارد، تصمیم به خداحافظی گرفت. یک خداحافظی سیاست‌مدارانه که البته باعث ناراحتی ایرانی‌های زیادی شد چراکه همه از قوچان‌نژاد خاطرات خوبی داشتند و جدایی او از تیم ملی برایشان باورکردنی نبود.

در هر صورت خیلی‌ها از دلیل این خداحافظی خبر نداشتند که ناگهان سردار آزمون بازیکن جوان تیم ملی هم دست به چنین کاری زد.

آزمون به دلیل انتقادات شدیدی که نسبت به بازی‌اش شده بود و البته بیماری مادرش، چنین تصمیمی گرفت.

گفته می‌شد او قبل از تصمیم هم با کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی، مشورت کرده بود تا دلخوری به وجود نیاید اما به هر حال با این اتفاق به نظر می‌رسید در اردوی تیم ملی برای جام ملت‌های آسیا، خبری از سردار آزمون و رضا قوچان‌نژاد نباشد که جدیدترین لیست تیم ملی بعد از جام جهانی، چیز دیگری را نشان می‌داد.

در این لیست نام سردار آزمون به چشم می‌خورد اما اثری از نام رضا قوچان‌نژاد نیست. این اتفاق، نشان می‌دهد بحث‌هایی که در مورد درگیری لفظی قوچان‌نژاد و کارلوس کی‌روش در اردوی تیم ملی در روسیه به گوش می‌رسید بی‌دلیل نبوده و گوچی با سیاست خاصی تصمیم به خداحافظی از تیم ملی گرفته بود. او دیگر شانسی برای دعوت به اردوی تیم ملی نمی‌دید و به همین دلیل تصمیم گرفت خودش به حضورش در تیم ایران پایان دهد، نه اینکه خبر برسد دیگر جایی در تیم ملی ندارد.

به همین دلیل او قبل از اینکه از سوی کارلوس کی‌روش کنار گذاشته شود، خودش دست به کار شد و تصمیم به خداحافظی گرفت تا با شرایطی بهتر از تیم ملی دور شود. شرایطی که شاید خیلی‌ها آن را انتخاب خودش می‌دانستند اما ظاهرا اینطور نبود. به هر حال بعد از این خداحافظی‌ها، انتظار می‌رفت کارلوس کی‌روش مثل سابق کنار رفتن بازیکنانش را جدی بگیرد و دیگر آنها را به تیم ملی دعوت نکند اما این بار شاهد رفتار دوگانه‌ای از سرمربی پرتغالی تیم ملی بودیم.

او با وجود اینکه قبلا در مورد خداحافظی هادی عقیلی و مهدی رحمتی سخت‌گیری خاصی به خرج داده بود اما در مورد سردار آزمون چنین کاری را نکرد و او را به اردوی تیم ملی دعوت کرد. شاید کی‌روش با این تصمیم می‌خواست به گونه دیگری قوچان‌نژاد را تنبیه کند و نشان دهد با وجود خداحافظی، می‌تواند آزمون را برگرداند اما او را نه.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها