محاکمه 2 پسر جوان به اتهام قتل در دادگاه کیفری

پیرمرد پولدار قربانی سرقت از گاوصندوق

پسر جوان و دوستش که پیرمرد پولدار را قربانی سرقت از خانه‌اش کرده بودند دیروز پای میز محاکمه ایستادند. متهمان چند روز بعد از قتل با فک پلمب خانه به آنجا دستبرد زدند.
کد خبر: ۱۱۶۲۳۰۶
پیرمرد پولدار قربانی سرقت از گاوصندوق

به گزارش جامجم، رسیدگی به این پرونده از چهاردهم خرداد سال ۹۳ به دنبال تماس پسری جوان با کلانتری ۱۰۱ تجریش در دستورکار قرار گرفت. این پسر به ماموران گفت: مادرم چند ماه پیش فوت شد و پدرم در خانهاش در قیطریه به تنهایی زندگی میکرد. پرستار سابق مادرم نیز گاهی اوقات به خانه سرکشی و به امور خانه رسیدگی میکرد. امروز مقابل در خانه پدرم رفتم و هرچه در زدم کسی پاسخ نداد. بوی گاز شدید به مشام میرسید و نگران شدم بلایی سر پدرم آمده باشد .

با این شکایت ماموران پلیس همراه ماموران آتشنشانی به خانه موردنظر رفتند و پس از گشودن در خانه با پیکر بیجان محمد ۷۰ساله روبهرو شدند. شواهد نشان میداد چند روز از مرگ پیرمرد گذشته و شیر گاز خانه نیز بازمانده است. جسد به پزشکی قانونی منتقل شد و پلیس خانه را پلمب کرد تا تحقیقات را تکمیل کند.

در حالی که پزشکی قانونی علت فوت را خفگی اعلام کرد، مشخص شد دو گوشی تلفن همراه مقتول به سرقت رفته و از یکی از کارتهای عابربانک وی نیز پول برداشت شده است .

سرقت شبانه با فک پلمب خانه

تحقیقات پلیس ادامه داشت که روشن شد شبانه به خانه پلمب شده مقتول دستبرد زده و از داخل گاوصندوق آن سرقت شده است.

پلیس در گام دیگر از تحقیقات به بررسی تصاویر دوربین مداربسته عابربانکی پرداخت که از آنجا از کارت قربانی پول برداشت شده بود.

در حالی که یک هفته از جنایت گذشته بود از بانکی در شمال تهران به پلیس خبر رسید یک مرد جوان با کارت ملی جعلی به شعبهای از بانک رفته تا از حساب قربانی پول برداشت کند. همین سرنخ کافی بود تا امین 30 ساله بازداشت شود. مشخص شد مادر امین از سالها پیش پرستار همسر مقتول بوده و به همین علت او به خانه پیرمرد ثروتمند رفتوآمد داشته است. امین به سرقت و قتل با همدستی یکی از دوستانش به نام معین اعتراف کرد و آنها دیروز در شعبه ۱۱ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی متین راسخ و با حضور یک قاضی مستشار پای میز محاکمه ایستادند.

متهمان در دادگاه

در ابتدای این جلسه پسر و دختر قربانی برای عاملان جنایت حکم قصاص خواستند. سپس پسر مقتول روبهروی قضات ایستاد و گفت:از گاوصندوق پدرم ۱۱ میلیون تومان پول نقد، ۶۰۰دلار و عابربانکهایش و همچنین تعدادی از جواهرات مادرم سرقت شده است. پدرم چون پیر بود و نمیتوانست از خانه خارج شود از من خواسته بود مبلغ زیادی پول نقد برای او در گاوصندوق بگذارم تا بتواند خرج خانه و پول پرستار را با آن بپردازد. ۶۰۰ دلار هم متعلق به مادر مرحومم بود. مادرم قبل از مرگش میخواست پیش برادرش که مقیم خارج از کشور است برود که به خاطر کهولت سن جان سپرد .

این پسر ادامه داد: پدرم همیشه از من میخواست محتویات گاوصندوق را چک کنم. همین خاطر از محتویات گاو صندوق مطلع بودم. من برای عاملان این قتل حکم قصاص میخواهم.

نمیخواستم پیرمرد را بکشم

سپس امین که حالا 34 سال دارد با اتهام مباشرت در قتل،مشارکت در سرقت و ایراد ضرب و جرح و همچنین جعل کارت ملی مقتول و فک پلمب خانه وی روبه روی قضات ایستاد و از خود دفاع کرد. وی گفت: باور کنید من قصد قتل پیرمرد را نداشتم. مادرم از سالها پیش پرستار همسر مقتول بود و به خانه آنها رفتوآمد داشت. به همین خاطر پیرمرد من را از قبل میشناخت. آن شب بعد از مصرف مواد مخدر همراه دوستم معین به آنجا رفتیم. با پیرمرد نشستیم و سیگار کشیدیم و صحبت کردیم. سپس از او خواستم کلید گاوصندوق را به من بدهد، اما مقاومت کرد. به همین خاطر او را تهدید کردم و دست و پا و دهانش را با چسب بستم.

وی ادامه داد: دو نفر از دوستانمان به نام بابک و امیرحسین مقابل در خانه کشیک میدادند.چون یک کیوسک نیروی انتظامی در نزدیکی خانه پیرمرد بود محض اینکه آنها با پلیس روبهرو شدند، ترسیدند و با معین تماس گرفتند. همان موقع معین خانه را ترک کرد. من هم چسب را از مقابل دهان پیرمرد باز کردم و آن را دور گردنش پیچیدم. من که ترسیده بودم مبلی را روی پاهای پیرمرد گذاشتم تا نتواند حرکت کند و از خانه خارج شدم. من که از احوال پیرمرد بیخبر بودم چند روز بعد حال او را از مادرم پرسیدم، اما چون مادرم از او هیچ خبری نداشت دوباره به خانه پیرمرد رفتم تا ببینم حالش چطور است که با جنازه او روبهرو شدم. من فقط کیف سامسونتی را که کنار اتاق قرار داشت برداشتم و شیر گاز را باز گذاشتم تا پلیس فکر کند پیرمرد به خاطر گازگرفتگی جان سپرده است.

این متهم درباره سایر اتهاماتش گفت: اتهام فک پلمب و سرقت را نیز قبول ندارم چون به گاوصندوق خانه دستبرد نزدم و پلمب خانه را باز نکردم. من با کلیدی که بار اول از خانه پیرمرد برداشته بودم در را گشودم. کیف سامسونت هم حاوی پول زیادی نبود. به همین خاطر تصمیم گرفتم کارت ملی او را جعل کنم تا بتوانم از حسابش پول برداشت کنم. که همان موقع در بانک بازداشت شدم.

نقشی در قتل نداشتم

سپس معین به دفاع پرداخت و منکر اتهام معاونت در قتل شد.وی گفت: وقتی دوستانم که مقابل در خانه بودند به من زنگ زدند ترسیدم و خانه را ترک کردم. آن موقع پیرمرد هنوز زنده بود. من او را کتک نزدم و هیچ سهمی هم از اموال سرقتی به دست نیاوردم. امین به تنهایی مرتکب قتل و سرقت شد. برای دوستانم قرار منع تعقیب صادر شده و من بیدلیل گرفتار شدهام.

اما در این بین امین برخاست و گفت: من همان شب یک میلیون تومان پول نقد به معین دادم، حالا دروغ میگوید.

در پایان جلسه هیات قضایی وارد شور شد تا رای متهمان را صادر کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها