راهنمای مصرف درست مکمل‌ها

بسیاری از افراد برای تکمیل دریافتی روزانه مواد مغذی مورد نیاز بدن نوعی از مکمل‌ها را مصرف می‌کنند. اگر شما از جمله این افراد هستید این نکات را در مورد شرایط درست مصرف آنها در نظر داشته باشید.
کد خبر: ۱۱۶۲۲۰۳

ویتامین‌هایی که باید قبل از ظهر مصرف شود:

ویتامینB1، ویتامینB12، آهن، کوآنزیمQ10 و ویتامین C

هریک از این پنج ویتامین، تاثیرات تحریک‌کننده قوی بر بدن دارند، بنابراین مصرف آنها هنگام صبح شما را در طول روز پرانرژی نگه خواهد داشت. نکته قابل توجه این که ویتامین C به جذب آهن کمک می‌کند، بنابراین بهتر است مکمل‌ها یا مواد غذایی حاوی این دو ماده مغذی همراه با یکدیگر مصرف شوند.

ویتامین‌هایی که باید همراه با چربی‌های سالم مصرف شود

ویتامین‌های A، D، E، K، لیکوپن و لوتئین محلول در چربی هستند و برای جذب بهتر باید همزمان با مصرف چربی‌های سالم مصرف شوند. از پزشک‌تان بپرسید بهتر است این ویتامین‌ها را همراه چه غذاهایی مصرف کنید. نکته مهم دیگر تداخل ویتامین K با ویتامین E است. توجه داشته باشید مقادیر زیاد ویتامین E میتواند با توانایی بدن برای مصرف ویتامین K تداخل ایجاد کند.

مکمل‌هایی که باید شب‌ها مصرف شود

منیزیم و کلسیم دو ماده معدنی مهم و وقتی مورد استفاده بدن قرار می‌گیرند که ما درحال استراحت هستیم. منیزیم و کلسیم همچنین به آرامش بدن کمک کرده و با برخی اختلالات خواب مقابله می‌کنند. باید توجه داشت مکمل آهن نباید همراه با کلسیم مصرف شود، زیرا این دو ماده مانع جذب درست یکدیگر می‌شوند. بین مصرف این دو مکمل باید حداقل چهار ساعت فاصله وجود داشته باشد.

چه چیزهایی را نباید بعد از ویتامین‌ها مصرف کنیم؟

قهوه، چای و دیگر نوشابه‌های شیرین، مانع توانایی بدن برای جذب کامل ویتامین‌ها و مکمل‌های معدنی است و حداقل تا دو ساعت بعد از مصرف، این مکمل‌ها نباید مصرف شود.

منبع: ba-bamail.com

یاسمین مشرف

جامجم

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها