ثبت‌نام زائران عتبات از فردا

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت بر امور زیارت سازمان حج و زیارت گفت: مشتاقان زیارت ائمه اطهار برای اعزام به عتبات عالیات در دهه اول محرم می‌توانند از فردا، برای نام‌نویسی به دفاتر مجاز و تحت پوشش سازمان حج و زیارت در سراسر کشور مراجعه کنند.
کد خبر: ۱۱۶۲۰۹۶

به گزارش ایرنا، مرتضی آقایی افزود: با توجه به برنامهریزی و هماهنگیهای انجام شده، علاقهمندان اعزام به عتبات عالیات میتوانند برای نامنویسی به یکی از 2500 دفتر مجاز و تحت پوشش سازمان حج در سراسر کشور مراجعه کنند.

او ادامه داد: با توجه به هماهنگیهای به انجام رسیده این دوره از اعزامها از 21 تا 31 شهریور امسال انجام خواهد شد.

مدیرکل نظارت بر امور زیارت سازمان حج ابراز امیدواری کرد در فرصت باقیمانده بانک مرکزی با در اختیار قرار دادن ارز با قیمت مناسب به زائران عتبات شرایط بهتری را برای مشتاقان به این سفر معنوی مهیا کند.

وی گفت: وجوه واریزی با تکمیل فیش سبز رنگ مخصوص ثبتنام به انجام میرسد و شماره حساب درج شده روی این فیش مربوط به بانک ملی است و تمام وجوه در یک حساب تجمیع خواهد شد.

آقایی افزود: با توجه به افزایش قیمتها اکنون هزینه سفر هوایی در قالب هفت شب و هشت روز، سه میلیون و 400 هزار تومان است در حالی که تا چند روز پیش و قبل از افزایش نرخها، هزینه سفر هوایی به عتبات حدود دو میلیون و یکصد هزار تومان بود.

مدیرکل نظارت بر امور زیارت سازمان حج گفت: قیمت سفر کاروانهای زمینی به عتبات عالیات نیز با همان شرایط اقامت اکنون حدود یک میلیون و 800 هزار تومان است که تا پیش از این زائران میتوانستند با حدود یک میلیون و 200 هزار تومان اقدام به سفر کنند. براساس آمار سالهای اخیر، هر سال حدود یک میلیون و 600 هزار زائر ایرانی برای زیارت عتبات عالیات از ایران به عراق میروند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها