سخنگوی سازمان انرژی اتمی تاکید کرد:

نقش موثر نیروگاه هسته‌ای بوشهر در تولید برق

سخنگوی سازمان انرژی اتمی از فعالیت تمام توان نیروگاه هسته‌ای برق بوشهر با تولید هزار مگاوات در پیک مصرف تابستان امسال خبر­ داد.
کد خبر: ۱۱۶۰۶۲۰
نقش موثر نیروگاه هسته‌ای بوشهر در تولید برق

به گزارش جام جم آنلاین، بهروز کمالوندی در گفتگو با خبرگزاری صداوسیما با اشاره به اینکه بهره وری نیروگاه های فسیلی و سیکل ترکیبی با افزایش دما کاهش می یابد افزود: نیروگاه برق هسته ای بوشهر با افزایش دما کاهش بهره وری ندارد.

وی با اشاره به وارد ­مدار شدن مرحله 2 و 3­ نیروگاه هسته ای تا­ 8 سال آینده گفت: با وارد مدار شدن این نیروگاه ها ظرفیت تولید برق هسته ای کشور به 3 درصد از کل 57 هزار مگاوات برق مصرفی کشور در پیک می رسد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با اشاره به نیاز ساخت این نیروگاه ها به سرمایه گذاری 10­ میلیارد دلاری،​ ادامه داد: عمر این نیروگاه ها 60 و 40 سال نیز قابل تمدید است که با عمر 100 ساله این نوع نیروگاه ها می توان گفت ساخت این نیروگاه های­ هسته ای در دراز مدت توجیه اقتصادی دارد.

کمالوندی افزود: هر میزان استفاده از برق تولیدی نیروگاه های هسته ای افزایش یابد تولید برق پایدار نیز افزایش می یابد.
وی در خصوص تولید رادیو دارو مورد نیاز در کشور گفت: هم اکنون وضعیت مناسبی برای تامین داروی مورد نیاز یک میلیون مصرف کننده کشور وجود دارد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با اشاره به تولید روزانه دارو به سه روش راکتور، شتاب دهنده و «ftg» در کشور افزود: عمده داروها به روش ­راکتور تولید می شود.

کمالوندی با اشاره به صادرات این داروها به 14 کشور جهان گفت: به تازگی داروهای تولیدی در این بخش به دو کشور اروپایی نیز صادر می شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها