jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۱۵۹۱۸۱   ۲۳ مرداد ۱۳۹۷  |  ۱۴:۱۴

مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران اعلام کرد:

شناسایی ۹۹۹ ساختمان بلندتر از ۱۲طبقه در پایتخت

مدیرعامل سازمان آتش نشانی با تاکید بر اینکه این سازمان از پلمپ ساختمان‌های ناایمن ابایی ندارد، گفت: در حال تلاش برای ورود ماشین‌های آتش نشانی به کشور هستیم.

شناسایی ۹۹۹ ساختمان بلندتر از ۱۲طبقه در پایتخت

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، مهدی داوری در نشست خبری با خبرنگاران که ظهر امروز برگزار شد، گفت: سازمان آتش نشانی شهر تهران تلاش دارد که هر روز خدمات خود به مردم را افزایش دهد.

وی با بیان اینکه یکی از رویکرد‌های سازمان آتش نشانی رویکرد پیشگیری است، تصریح کرد: ساختمان‌های ناایمنی در شهر وجود دارد که باید ایمن‌سازی شود و شهروندان می‌توانند با مطالبه‌گری خواستار ایمن شدن ساختمان باشند. در این صورت سازمان‌های دولتی و خصوصی خود را موظف به ایمن کردن ساختمان‌ها می‌دانند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهر تهران با اشاره به اینکه نوسازی تجهیزات سازمان آتش نشانی در دستور کار قرار دارد، گفت: چهار دستگاه نردبان به کشور وارد شده که در گمرگ است، همچنین فن‌های قوی وارد کردیم که ویژه عملیات در تونل‌ها و سوله‌هاست.

وی ادامه داد: در زمینه پیشگیری طرح نظام بازرسی پیشگیری در حال اجرا است که تمام ساختمان‌های بلندمرتبه شهر تهران مورد بازرسی از نظر ایمنی قرار می‌گیرد.

داوری تاکید کرد: آموزش به کارکنان و مردم جامعه در دستور کار جدی سازمان آتش‌نشانی قرار دارد، به عنوان مثال ساکنان ساختمان‌های بلند مرتبه باید بدانند که با چه خطر‌های مواجه هستند و چگونه باید با آن روبه رو شوند.

وی افزود: ۹۹۹ ساختمان بلندتر از ۱۲طبقه در شهر تهران وجود دارد، در همین راستا طرح ۹۹۹ در جهت آموزش به کارکنان و ساکنان ساختمان‌ها بلندتر از ۱۲ طبقه در سازمان آتش نشانی در حال اجراست.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی با اشاره به اهداف این سازمان گفت: هدف ما بستن و تعطیل کردن یک مجموعه نیست بلکه هدف ایمن‌سازی است، اما اگر به این موضوع برسیم که ادامه کار یک ساختمان برای جان شهروندان خطرآفرین است از پلمپ آن ابایی نداریم. سازمان آتش نشانی تمام ساختمان‌های شهر تهران را از نظر ایمنی بررسی می‌کند.

داوری همچنین درباره جلوگیری از ورود خودرو‌های آتش نشانی به کشور گفت: ماشین‌های آتش‌نشانی در گروه «کالایی ۴» قرار گرفت به همین دلیل ورود آن‌ها با کشور با مشکلاتی ایجاد شد که با مذاکراتی که انجام شد در حال حل کردن مشکل هستیم.

وی با تاکید بر ایمن‌ سازی ساختمان‌ های دولتی خاطرنشان کرد: ساختمان‌های دولتی ایمن نیست و توجه کمی هم به آن‌ها شده است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی تصریح کرد: اغلب ساختمان دولتی ناایمن هستند و ما مذاکراتی با نهاد‌های دولتی کردیم و این ساختمان‌ها را هم شناسایی کردیم.

داوری همچنین تاکید کرد: ساختمان دولتی با چالش‌های زیادی روبه رو هستند، زیرا در طول روز تعداد زیادی مراجعه‌کننده دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها