jamejamonline
اقتصادی صنعت و انرژی کد خبر: ۱۱۵۰۷۲۹ ۰۹ تير ۱۳۹۷  |  ۲۱:۰۰

مدیرکل استاندارد استان تهران با بیان اینکه سرانه مصرف گاز در استان تهران ۲۷ متر مکعب در هر متر مربع است گفت: این میزان مصرف در حالی است که در اروپا با اقلیم سرد در هر متر مربع ۷ هر متر مکعب گاز مصرف می‌شود.

مصرف گاز در استان تهران ۳ برابر اروپا است‌!

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، محمدرضا طاهری امروز در جلسه کنترل آلودگی هوای استان تهران، با اشاره به لزوم تنظیم موتورخانه‌ها اظهار داشت: 423 موتورخانه 73 دستگاه اجرایی مورد بررسی و کنترل قرار گرفتند که با تنظیم آن‌ها به طور متوسط 11 و 30 و 7 دهم درصد میانگین کاهش آلودگی قبل و بعد از تنظیم موتورخانه‌ها بوده است.

وی بیان کرد: موتورخانه‌های نامناسب بخش مسکونی نیز معادل آلودگی‌ 10 دستگاه تاکسی هستند که در مجموع 275 هزار موتورخانه داریم که 50 هزار مربوط به بخش مسکن است که با تنظیم آن‌ها آلودگی کاهش پیدا می‌کند.

مدیرکل استاندارد استان تهران در ادامه با بیان اینکه سرانه مصرف گاز در استان تهران 27 متر مکعب در هر متر مربع است افزود: این میزان مصرف در حالی است که در اروپا با اقلیم سرد در هر متر مربع 7 هر متر مکعب گاز مصرف می‌شود.

طاهری با اشاره به لزوم اصلاح الگوی مدیریت مصرف تصریح کرد: هم مردم و هم مسئولان باید کمک کنند تا با مصرف درست بتوان صرفه‌جویی مناسبی داشته باشیم و از این شرایط عبور کنیم.

‌در ادامه محمدحسین مقیمی استاندار تهران با اشاره به طرح معاینه فنی موتورخانه‌های ادارات و منازل مسکونی اظهار داشت: این طرح برای سال 97 تأمین اعتبار و برای دستگاه‌های دولتی طبق ماده 17 قانون بهینه‌سازی مصرف انرژی اجرا می‌شود.

وی در مورد اجرای طرح معاینه فنی موتورخانه‌های بخش‌های خصوصی عنوان کرد: برای اجرای این طرح در بخش خصوصی منتظر آئین‌نامه هستیم و شهرداری و سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت می‌توانند در این بخش کمک کنند.

استاندار تهران با بیان اینکه رعایت قوانین صرفه‌جویی انرژی برای مشترکان، معافیت از پرداخت خسارت و برای مشترکانی که طبق قوانین رعایت نکنند جریمه به دنبال دارد گفت: سازمان بهینه‌سازی برای شناسایی سیستم‌هایی که انرژی کمتر مصرف می‌کنند و استقبال از سرمایه‌گذار برای بهسازی سیستم‌ها اقدام می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عدالت در شهر، گم شده است

عدالت در شهر، گم شده است

شورای شهر تهران دیروز یک فوریت طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن در آینده‌ای نزدیک نرخ بلیت مترو و اتوبوس مجددا افزایش می‌یابد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر