jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۱۵۰۶۶۰   ۰۹ تير ۱۳۹۷  |  ۱۳:۰۱

مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ با انتشار تصویر متهم متواری پرونده کلاهبرداری در منطقه غرب تهران، از شهروندان جهت شناسایی و دستگیری این متهم درخواست همکاری کرد.

دستگیری مشاور املاک قلابی / متهم را شناسایی کنید

به گزارش جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، در پی طرح شکایت یکی از شهروندان در کلانتری ۱۳۸ جنت آباد مبنی بر اینکه به قصد اجاره یک واحد آپارتمان به آگهی روزنامه مراجعه، اما در ادامه توسط مشاور بنگاه املاک مورد کلاهبرداری قرار گرفته، پرونده‌ای در این خصوص تشکیل و جهت ادامه رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: برای اجاره یک واحد آپارتمان در غرب تهران به آگهی روزنامه مراجعه کرده بودم که در آنجا متوجه یک آگهی شدم که در آن نوشته شده بود: «اجاره یک واحد مسکونی ۷۰ متری، دوخوابه با شرایط بسیار عالی در منطقه جنت آباد»؛ بلافاصله با شماره تماس درج شده در داخل آگهی تماس گرفته و در ادامه به بنگاه املاکی به نام بنگاه گل‌ها در منطقه جنت آباد مراجعه کردم. در زمان مراجعه به بنگاه، صاحب بنگاه اعلام نمود که مدارک آپارتمان مورد نظر در اختیار یکی از مشاورین املاک به نام مصطفی عباسی قرار دارد؛ پس از ملاقات حضوری با این شخص (مصطفی عباسی) و بازدید از آپارتمان در آیت الله کاشانی – خیابان شاهین جنوبی، قرار شد تا با دعوت از صاحبخانه قرارداد اجاره تنظیم شود. روز تنظیم قرارداد خانمی به بنگاه مراجعه کرد و ضمن معرفی خود به عنوان همسر صاحبخانه، مدعی شد که همسرش از نظر جسمی حال مساعدی ندارد و به همین علت تمامی امور آپارتمان توسط ایشان انجام می‌شود. با تأیید اظهارات این خانم از سوی آقای مصطفی عباسی و همچنین صاحب بنگاه، قرارداد اجاره فی مابین ما دو نفر تنظیم شد و بنده مبلغ ۳۵ میلیون تومان به آقای مصطفی عباسی پرداخت کرده و کلید آپارتمان را از ایشان تحویل گرفتم؛ چند روز بعد از انعقاد قرارداد، برای گرفتن نسخه‌ قرارداد به بنگاه گل‌ها رفتم، اما صاحب بنگاه اعلام نکردن که آقای مصطفی عباسی به مرخصی رفته است و کلیه‌ مدارک بنده بهمراه قرارداد، داخل کشوی میز ایشان قرار داد؛ پس از گذشت چند روز زمانیکه از مصطفی عباسی خبری نشد مجددا به بنگاه مراجعه کرده، اما اینبار، در کمال تعجب صاحب بنگاه عنوان نمود که از ایشان خبری ندارد و او نیز به عنوان صاحب بنگاه پاسخگوی بنده نبود؟! درحالیکه در تمامی مراحل تنظیم قرارداد و پرداخت پول، ایشان به عنوان صاحب بنگاه حضور داشتند؛ مجددا چندین بار دیگر به بنگاه مراجعه کرده، اما آخرین بار متوجه شدم که صاحب بنگاه اقدام به برداشتن تابلوی بنگاه کرده که بلافاصله تصمیم به طرح شکایت گرفتم.

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی با مراجعه به بنگاه گل‌ها اطلاع پیدا کردند که این بنگاه فاقد هرگونه مجوز است و تاکنون نیز به صورت غیرقانونی فعالیت داشته است؛ در ادامه، کارآگاهان با مراجعه به نشانی آپارتمان در خیابان شاهین جنوبی اقدام به شناسایی مالک حقیقی آن کرده و اطلاع پیدا کردند که آپارتمان چند ماه پیش از این از طریق بنگاه دیگری در منطقه جنت آباد به مصطفی عباسی اجاره داده شده و این شخص با طرح و نقشه‌ قبلی، با استفاده از مدارک شناسایی متعلق به فردی دیگر و معرفی خود به نام مجعول مصطفی عباسی اقدام به انتشار آگهی اجاره آپارتمان در روزنامه‌های کثیرالانتشار نموده و نهایتا پس از دریافت مبلغ ۳۵ میلیون تومان متواری شده است.

مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ با انتشار این آگهی اعلام کرد: نظر به ادامه رسیدگی به این پرونده در پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ و به منظور شناسایی و دستگیری متهمین پرونده بویژه متهم اصلی پرونده، هماهنگی‌های لازم با بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه ۵ تهران برای انتشار بدون پوشش تصویر بدست آمده از متهم اصلی پرونده انجام شده است لذا از کلیه شهروندان محترم که موفق به شناسایی تصویر متهم شده و اطلاعاتی در خصوص هویت واقعی، محل تردد و یا مخفیگاه وی در اختیار دارند درخواست می‌شود تا هرگونه اطلاعات خود در این خصوص را از طریق شماره تماس ۲۱۸۶۹۰۱۲ در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر