jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۵۰۳۴۱   ۰۷ تير ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

کشور آفتاب تابان امروز به یک اتفاق بزرگ در وولگوگراد فکر می‌کند: صعود ژاپن به عنوان تنها تیم آسیایی.

ژاپن در بازی اول کلمبیا را با نتیجه 2 بر یک شکست داد. این انتقام شکست 4 سال قبل بود. آنها در مرحله گروهی جام جهانی برزیل هم با هم بازی کردند که کلمبیا آن بازی را با نتیجه 4 بر یک به سود خود تمام کرد. بازی دوم ژاپن در برابر سنگال به تساوی 2-2 ختم شد تا ژاپن 4 امتیازی در صدر گروه آخر قرار بگیرد. حالا ژاپن با 4 امتیاز مقابل لهستان حذف شده می‌ایستد. تیمی که به لطف داشتن بازیکنان حرفه‌ای و بخصوص لواندوفسکی، رویاهای زیادی برای صعود از این گروه داشت؛ اما با دو شکست حذف شد. ژاپن برای اولین بار در جام‌جهانی2002 به دور بعد صعود کرد.

چشم بادامی‌ها آن سال با 7 امتیازدر صدر گروه قرار گرفتند و در دور بعد به مصاف ترکیه رفتند که با شکست، حذف شدند. در سال 2006 در مرحله گروهی حذف شدند و در سال 2010 باز هم به دور بعد صعود کردند و این‌بار در یک هشتم نهایی در ضربات پنالتی به پاراگوئه باختند. در دوره قبل در کمال شگفتی در گروهی آسان تنها یک امتیاز از بازی با یونان گرفتند و به ساحل عاج و کلمبیا باختند.

حالا ژاپنی‌ها این فرصت را دارند که باز هم رویاپردازی کنند. تیم آنها فقط با یک تساوی به دور بعد می‌رود و تنها تیم آسیایی خواهد بود که به یک‌هشتم نهایی می‌رسد. دیگر بازی امروز بین دو تیم سنگال و کلمبیا برگزار می‌شود. دیداری که برنده آن به دور بعد خواهد رفت. یک نگاه بدبینانه هم می‌شود به بازی ژاپن انداخت: لهستانی‌های حذف شده، شاید برای اعاده حیثیت، یک بازی خوب به نمایش بگذارند. اگر آنها برنده بازی شوند و بازی سنگال - کلمبیا با تساوی تمام شود، آن وقت لهستان با خود ژاپن را هم غرق خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

جمهوری اسلامی ایران دارای یک نظام مردم‌سالار دینی است و محصول انقلاب اسلامی ایجاد بزرگ‌ترین نظام دموکراتیک بر‌مبنای تفکر اسلامی در سطح دنیاست.

شعار زدگی در بهداشت و درمان

شعار زدگی در بهداشت و درمان

دیروز رئیس‌جمهوری گفت کارنامه هشت سال فعالیت دولت در زمینه بهداشت و درمان از زمان هخامنشیان تاکنون بی‌نظیر بوده است.

مشارکت مبنای اقتدار کشور

مشارکت مبنای اقتدار کشور

یک: انتخابات ۲۸خرداد از طرفی فریضه شرعی، ملی و حق قانونی آحاد ملت و از طرفی خروش عمومی و مصونیت بخش مردم بصیر ایران اسلامی در برابر دسیسه دشمنان است و از سوی دیگر مایه حفظ اعتبار نظام، تحکیم هرچه بیشتر آرمان‌های اصیل نظام اسلامی و منشأ خیرات و برکات ملموس در کشور است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر