jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۱۴۹۱   ۳۱ تير ۱۳۸۱  |  ۲۱:۵۱

ورلدکام شرکت عظیم مخابراتی و ارتباطی امریکا و دومین شرکت بزرگ جهان در ارتباطات راه دور،اعلام ورشکستگی خود را به دادگاه تسلیم کرد میزان بدهیهای ورلدکام از 30 میلیارد دلار تجاوز می کند و بزرگترین پرونده ورشکستگی در تاریخ

ایالات متحده تلقی می شود این شرکت می کوشد به بازسازی وضعیت مالی خود اقدام کند و اعلام ورشکستگی سبب می شود تا از توقیف دارایی های آن توسط طلبکاران جلوگیری شود به گزارش شبکه سی ان ان ، وضعیت شرکت ورلدکام به دلیل میلیاردها دلار تقلب در حسابرسی ، از سوی مقامات دولت فدرال امریکا تحت بررسی است . اعلام ورشکستگی ، به این شرکت امکان می دهد تا به مذاکره با طلبکاران و یافتن راهی برای تادیه بدهیهای خود مبادرت ورزد و بخشی از دارایی ها و شرکتهای وابسته خود را به فروش برساند و نیروی انسانی 85 هزار نفری خود را که در65 کشور جهان فعالیت می کنند، کاهش دهد با اعلام ورشکستگی ، سهام ورلدکام که زمانی حدود شصت دلار معامله می شد، ارزش خود را کاملا از دست می دهد گرچه تصمیم شرکت برای اعلام ورشکستگی ، اقدامی قابل انتظار بود؛ اما انتظار می رود اوضاع بحرانی بازارهای مالی در هفته های اخیر بحرانی تر شود همچنین به دنبال هفته ای که شاهد سقوط هشت درصدی داوجونز، گرانترین سهام جهان بود، بازارهای بورس جهان و سرمایه گذاران با بحران بی سابقه ای روبه رو شده اند. میانگین صنعتی داوجونز بزرگترین شاخص سهام در جهان حدود سیصدونود امتیاز سقوط کرد و به هشت حدود هزار واحد رسید. سهام فوتسی در لندن، تنها کمی از چهار هزار بالاتر است و در صورت ادامه این وضع در بازارها، بازار سهام نیکی در ژاپن ممکن است به کمتر از ده هزار نیز سقوط کند. افت هفته گذشته اوج روند نزولی دو ماه گذشته بود و باعث شد بازارهای بورس جهان تا یک چهارم ارزش خود را از دست بدهند در حال حاضر همه چشمها به امریکا دوخته شده است و هر گونه بحرانی در بازارهای بورس این کشور بر بازارهای سراسر جهان تاثیر منفی می گذارد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر